Patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Patronka - opiekunka uczniów

Jeśli zgłębimy życiorys świętej Teresy, możemy spostrzec, iż nie miała ona łatwego dzieciństwa. Rozpieszczana przez siostry, jako najmłodsza z rodzeństwa i hołubiona przez ukochanego ojca, była nadwrażliwa, zdarzało się, że płakała niemal bez powodu. Wszelkie niepowodzenia i upokorzenia przeżywała dość boleśnie. Ucząc się na pensji u sióstr benedyktynek doświadczała niezrozumienia ze strony nauczycieli. Doznawała przykrości i złośliwości także od koleżanek. Swoje szkolne lata Teresa tak opisuje:
"Często słyszałam, że czas spędzony w szkole jest najlepszym i najprzyjemniejszym okresem w życiu. Niestety, w moim przypadku tak nie było; pięć lat, które w niej spędziłam, to lata najsmutniejsze w moim życiu (...)"
Święta Teresa przeżywała trudności w latach szkolnych, dlatego może zrozumieć różne, dzisiejsze problemy uczniów.
Jej późniejsze życie zakonne także nie było łatwe. Plan dnia przewidywał wiele obowiązków, m. in.: bardzo wczesne wstawanie, skromne posiłki, zachowanie milczenia w pewnych porach dnia, posłuszeństwo. Dobrowolne poddanie się przez Teresę tym doświadczeniom i dyscyplinie sprawia, że opieka świętej staje się wielką pomocą dla uczniów, również poddanych wymaganiom szkolnym.

Patronka - opiekunka nauczycieli

Jako mistrzyni nowicjatu w zakonie karmelitanek święta Teresa jest bliska powołaniu nauczyciela. Jedna z rzeźb nieopodal bazyliki w Lisieux została wręcz nazwana "ŚWIĘTA TERESA NAUCZYCIELKA".
W swoich pismach pracę nauczyciela Mała Teresa przyrównuje do pracy ogrodnika:
"Pan Bóg nie potrzebuje nikogo do wykonywania swego dzieła, ale tak jak pomaga wytrawnemu ogrodnikowi wyhodować rzadkie i delikatne rośliny, dając mu do tego potrzebną wiedzę, sobie zaś zastrzegając dawanie im wzrostu, tak samo i Jezus chce, aby mu pomagano."
Cytat ten zamieściliśmy w uroczystej uchwale podpisanej przez Radę Szkoły, Radę Pedagogiczną i uczniów.

Patronka mieszkająca w Podkowie Leśnej

W Podkowie Leśnej usytuowany jest Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W kaplicy zgromadzenia znajdują się relikwie świętej. Dzięki temu zaznacza się również jej fizyczna obecność.

Ważne informacje

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).
>

Aktualności

07-12-2021
Autor: Kamil Urbański
Godzina Łaski 8 grudnia godz. 12.00-13.00

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

od godz. 12.00 do 13.00 Godzina  Łaski dla całego świata.

Modlitwa:

 • stacjonarnie - różaniec w klasach
 • online - link do spotkania rozesłany w mailu
05-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Terminy nauczania zdalnego w poszczególnych klasach - stan na 6 grudnia

 

 • klasa 2b do czwartku, 9 grudnia
 • klasa 3b do piątku, 10 grudnia
 
02-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
List ministrów Niedzielskiego i Czarnka w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 - 11 lat

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

 

w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

 

 

            Z wyrazami szacunku

 

Przemysław Czarnek

MINISTER EDUKACJI I NAUKI

 

Adam Niedzielski

MINISTER ZDROWIA

01-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Zmiany terminów najbliższych wydarzeń szkolnych

Szanowni Państwo,

ze względu na sytuację pandemiczną zmieniamy kalendarz szkolny na nadchodzące dni:

 1. Mikołajki  – akcja szkolna (jarmark) przewidziana na 6 grudnia zostaje przeniesiona na poniedziałek 20 grudnia.

Internetową aukcję ofiarowanych przedmiotów i wyrobów przeprowadzimy w piątek, 10 grudnia (termin nie ulega zmianie).

 1. Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się według nieco zmienionego harmonogramu:

poniedziałek, 6 grudnia – język polski, godz. 9.00

wtorek, 7 grudnia – matematyka, godz. 9.00

środa, 8 grudnia – język angielski, godz. 9.00

W tych dniach pozostałe lekcje dla klas ósmych odbywają się bez zmian.

 1. 3.       Etapy rejonowe konkursów przedmiotowych odbędą się w szkole.

Kuratorium nie przewiduje możliwości uczestnictwa zdalnego.

język polski – 7 grudnia (wtorek) w godz. 9.00 – 10.30

język angielski – 8 grudnia (środa) w godz. 9.00 – 10.30

matematyka – 9 grudnia (czwartek) w godz. 9.00 – 10.30

 1. 4.       Najbliższe zajęcia sobotnie (4 XII)

W tym dniu  nie ma popraw. Pozostałe zajęcia dodatkowe (przygotowanie do egzaminu ósmych klas, koło języka angielskiego, koło WOS) odbędą się online.

Marzena Prądzyńska

28-11-2021
Autor: Kamil Urbański
Roraty 2021 on - line

Tegoroczne Roraty będą także przeprowadzone zdalnie. Tradycją naszej szkoły jest uczestnictwo wszystkich uczniów w pierwszej Mszy Roratniej. Mamy nadzieję, że mimo trudności związanych z pandemią uczniowie chorzy czy przebywający w domu na kwarantannie, będą uczestniczyli w Roratach w sposób zdalny. Rozpoczynamy w pierwszy poniedziałek Adwentu, 29 listopada o godz. 7:00. Zachęcamy uczniów do uczestnictwa w kolejnych Mszach Roratnich. Zaczęcamy też do odmawiania modlitwy Anioł Pański.

 1. Transmisja on line zostanie przeprowadzona w czasie trwania Rorat dla dzieci tzn. w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7:00 za pomocą kanału YouTube.
 2. Link do transmisji będzie dostępny w wymienione dni od godz. 6:50 na naszej stronie internetowej:

 

10-11-2021
Autor: Kamil Urbański
Film przygotowany na Święto Niepodległości
02-11-2021
Autor: Artur Błażejak
Medal w Mistrzostwach Powiatu w Szachach

26 października w CKiO w Podkowie Leśnej odbyły się pierwsze szkolne Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużyn Mieszanych. Do rywalizacji zgłoszonych zostało 12 szkół w dwóch kategoriach wiekowych. Każda ze szkół dysponowała czteroosobową drużyną, składającą się z minimum jednej dziewczynki oraz pozostałych zawodników dowolnej płci. Naszą młodszą reprezentację tworzyli: Ola Dąbrowska, Max Marek, Władek Żukowski i Tomek Jęda, którzy po bardzo ciężkich partiach uplasowali się na piątym miejscu. Starsi w kategorii Młodzież, wywalczyli srebrne medale i  tytuł Wicemistrzów Powiatu Grodziskiego, za co dodatkowo otrzymają punkty podczas rekrutacji do szkół średnich. Reprezentacja składała się z: Marty Łyszkowskiej, Szymona Jońskiego–Jastrzębowskiego, Piotra Zygowskiego i Stanisława Ignuta.

Gratulujemy!

18-10-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Konkursy przedmiotowe 2021/2022
27-09-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Poniżej zamieszczamy linki do dwóch wersji kalendarza szkolnego:

Dezcyzja dotycząca organizacji zimowiska zostanie podjęta do połowy października.

20-09-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Biuletyn szkolny nr 1 jest już dostępny

Klikając na poniższy link możemy zapoznać się z aktualnym Biuletynem szkolnym. Zyczymy miłej lektury. 

Wersja papierowa została przekazana rodzicom przez uczniów.

01-09-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Plan lekcji od 1 września 2021 r.

Oto plan lekcji obowiązujący od 1 września 2021 r.

01-09-2021
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

W środę, 1 września, rozpoczął się rok szkolny. Po wakacjach wróciliśmy do szkoły. Uczniowie najpierw spotkali się z wychowawcami w klasach, aby następnie uczestniczyć w uroczystych Mszach świętych dla klas młodszych i starszych.

U progu nowego roku szkolnego chciejmy wspierać się w codzienności szkolnej i przezwyciężaniu wyzwań, które są przed nami. Niech będzie to czas wytężonej pracy, nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy, rozwijania zainteresowań i pasji, a także pielęgnowania przyjaźni oraz współdziałania. Niech powrót do szkoły pozwoli nam rozwijać się w przyjaznym gronie rówieśników i dorosłych, aby każdy uczeń szkoły wzrastał w świętości, mądrości i łasce. 

...Święta Tereso módl się za nami

31-08-2021
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie formacyjne nauczycieli

W piątek, 27 sierpnia, odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli. Tym razem zebraliśmy się w murach Szkoły św. Teresy. Pedagodzy wysłuchali konferencji prowadzonej przez kapłana uczącego w naszej szkole, ks. Kamila Kiełpikowskiego. Motywem przewodnim były rozważania o modlitwie, refleksja o tym co przeszkadza, jakie są niepowodzenia, jak się w niej doskonalić na drodze do świętości. Druga część spotkania to adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Saramencie oraz Eucharystia.  Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny.

09-07-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Rekrutacja - harmonogram działań ósmoklasisty
07-07-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

               

 • 3 zeszyty 16- kartkowe w trzy linie (niebiesko - czerwone linie)
 • 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę
 • zeszyt A4 w kratkę 60-kartkowy
 • dzienniczek - zeszyt 32- kartkowy w kratkę
 • gumka do ścierania
 • 2 ołówki
 • temperówka
 • linijka
 • klej w sztyfcie
 • kredki ołówkowe
 • flamastry
 • nożyczki
 • 2 bloki rysunkowe i techniczne białe
 • 2 bloki rysunkowe i techniczne kolorowe
 • plastelina
 • 4 pędzelki w różnych rozmiarach
 • 2 teczki z gumką
 • chusteczki
 • strój na W-F: spodenki, koszulka, obuwie
 • obuwie na zmianę
 • worek na strój na W-F
 • worek na buty

 

16-06-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Harmonogram zakończenia roku szkolnego

Rok szkolny 2020/2021 chcemy zakończyć wspólną modlitwą.

Msze święte dla poszczególnych klas odbędą się w następujących dniach:

 • 22 czerwca (wtorek), godz. 19.00 – klasy 0 – 3
 • 23 czerwca (środa), godz. 19.00 – klasy 4 – 6
 • 24 czerwca (czwartek), godz. 19.00 – klasy 7 – 8

W czwartek, po Mszy świętej planowane jest zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych. Tego dnia uczniowie otrzymają m.in. kopie świadectwa ukończenia szkoły.  Oryginały  świadectw otrzymają następnego dnia o g. 8:00.  Natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają w piątek, 9 lipca. 

25 czerwca, w piątek zapraszamy do szkoły na spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw.

Wszystkie osoby, które będą brały udział w uroczystościach szkolnych przychodzą we własnych maseczkach, zachowują stosowną odległość (1,5 m). Prosimy, aby Państwo nie gromadzili się w szkole, a po spotkaniu opuścili budynek, aby umożliwić nam zdezynfekowanie sal i sprzętów.

 

 Godzina

Duża sala gimnastyczna

 Godzina

Aula

8.00

Klasy 8

 

 

9.00

Klasy 7

9.30

Klasy 4

10.00

Klasy 6

10.30

Klasy 3

11.00

Klasa 5

11.30

Klasy 2

12.00

Klasy 1

12.30

Klasa 0

18-05-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Harmonogram działań ósmoklasisty - sprawdź ważne daty!

http://www.edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/rekrutacja/22840/attachments/harmonogram_dzialan_kandydata_2021.doc_2.pdf

Elektroniczny system rekrutacji -  publiczne szkoły warszawskie

https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/

Elektroniczny system rekrutacji - publiczne szkoły z powiatu grodziskiego

https://powiatgrodziski.edu.com.pl/kandydat

Rekrutacja w powiecie pruszkowskim

http://www.powiat.pruszkow.pl/informacje/32187

 

11-05-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Plan pracy hybrydowej od 17 maja dla klas 4 - 8

Wszystkie klasy uczą się według planu z 10 września 2020 r., ale lekcje w szkole i w domu zaczynają się o pełnych godzinach. Plan znajduje się na stronie szkoły oraz zostanie przesłany przez wychowawców.

Tydzień 17 – 21 maja

Klasy 4 – 6 uczą się w szkole
Klasy 7 – 8 uczą się zdalnie


Tydzień 24 – 28 maja
Klasy 4 – 6 uczą się zdalnie
Klasy 7 – uczą się w szkole

Uczniowie klas ósmych uczestniczą w konsultacjach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w dniach 20, 21, 24 maja:

Klasa 8a

Klasa 8b

20 maja, czwartek

8.00 – POLSKI
9.00 – MATEMATYKA

10.00 – ANGIELSKI

8.00 – MATEMATYKA
9.00 – POLSKI
10.00 – ANGIELSKI

21 maja, piątek

10.00 – MATEMATYKA
11.00 – POLSKI
12.00 – POLSKI

9.00 – MATEMATYKA
10.00 – POLSKI
11.00 – POLSKI

24 maja, poniedziałek

8.00 – POLSKI
9.00 – ANGIELSKI
10.00 – MATEMATYKA

8.00 – MATEMATYKA
9.00 – ANGIELSKI
10.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ
11.00 – POLSKI

21-04-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Gratulacje dla Zuzi Banasiewicz!

Zuziu, serdecznie gratulujemy Ci sukcesu, który jest nagrodą za Twoją pracowitość, wytrwałość, systematyczność i dojrzałość.

Jesteśmy dumni, że laureatka ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów jest uczennicą naszej szkoły.

Anna Cichocka – nauczycielka matematyki

16-04-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Gratulujemy laureatom Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów

Z radością informujemy, iż Jadzia Dzudzewicz i Amelia Short  (kl.8a), Wiktoria Aden i Jan Różański (kl.8b) zostali LAUREATAMI ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

Uczniowie pracowali na sukces cały rok i pomimo bardzo trudnych warunków wykazali się dojrzałą postawą, systematycznością, wytrwałością i ciężką pracą. Talentu też im nie brakuje!
 
Laureaci mogą teraz wybierać w ofercie najlepszych liceów w Polsce,  gdyż uzyskany tytuł pozwala na przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Uczniowie mogą też bez egzaminu zacząć naukę według programu International Baccalaureate w języku angielskim, tak zwane klasy IB,  a na koniec zdawać międzynarodową maturę. 
 
Uczniom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Anna Walewska - nauczycielka języka angielskiego
 
 
 
08-04-2021
Autor: Kamil Urbański
Aniela i Miłosz ekspertami w programie - Wygrajmy ze smogiem

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim programie edukacji ekologicznej „Wygrajmy ze smogiem”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Obejmuje swym zasięgiem 500 szkół z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Ma na celu budowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej  i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Stosuje zasadę nauki poprzez rozrywkę (edutainment)  oraz osobiste zaangażowanie uczestników. Program wspierany jest przez Polski Alarm Smogowy i Państwowy Instytut Badawczy NASK, finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jesienią 2020 r. uczniowie klas VII naszej szkoły  zgłosili się do konkursu na prezenterów telewizyjnych w programie. Osoby chętne przesłały do organizatorów kilkuminutowe  filmowe prezentacje własnych postaci. Spośród zgłaszających się osób Aniela Łada z 7a  i Miłosz Cybulski z klasy 7b byli najlepsi i zostali prowadzącymi program!

Początek programu planowany jest  na październik 2021r,

Już teraz filmiki z udziałem Anieli i Miłosza można obejrzeć na stronie

https://wygrajmyzesmogiem.pl/baza_wiedzy/

 

15-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło i Zuzia Banasiewicz zostały finalistkami Konkursu Polonistycznego

Hanna Wlazło, uczennica klasy 7a oraz Zuzanna Banasiewicz zostały finalistkami Konkursu Polonistycznego. Dziewczęta przeszły eliminacje szkolne i regionalne, zgłębiając wiedzę z antyku i średniowiecza. W etapie wojewódzkim zmierzyły się literaturą fantasy i science – fiction.

Hani i Zuzi gratulujemy tytułów i sukcesów.

Justyna Głuszko, nauczycielka języka polskiego

10-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Laura Ryfa została laureatką kuratoryjnego konkursu matematycznego, Jeremi Bieniasz i Igor Sadłocha finalistami konkursu!

Serdecznie gratulujemy ósmoklasistom - Laurze, Jeremiemu i Igorowi doskonałych wyników w Konkursie Matematycznym. Laura, jako laureatka zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z zakresu matematyki i otrzyma najwyższą ocenę z przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły. Finaliści uzyskają punkty rekrutacyjne, które pomogą im dostać się do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Anna Cichocka – nauczycielka matematyki

09-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Jadzia Dzudzewicz finalistką konkursu języka angielskiego!
 
Z przyjemnością informujemy, że Jadzia Dzudzewicz z klasy 8a zdobyła tytuł finalistki konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.
 
Jadziu, dziękujemy Ci i życzymy dalszych sukcesów!
Rodzicom Jadzi - serdecznie gratulujemy.
 
Anna Walewska - nauczycielka języka angielskiego
08-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło została laureatką Olimpiady Historycznej!

"Szczęśliwa siódemka? Nie, ciężka praca..."

 
Hania Wlazło z klasy 7a została laureatką Olimpiady Historycznej Juniorów!
7 marca zostały ogłoszone wyniki finału tej ogólnopolskiej olimpiady i z wielką satysfakcją informuję, że Hania zajęła 7 miejsce w kraju!  
W zmaganiach pisemnych i ustnych w dniach 5 - 6 marca wzięło udział 76 osób, 20 zostało laureatami, a pozostali - finalistami. 
Gratulujemy Hani i jej Rodzicom!
 
Kinga Gaworska - nauczycielka historii
29-01-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Sukcesy ósmoklasistów w konkursach kuratoryjnych

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Są to trudne i wymagające od dzieci wytrwałej pracy zawody wiedzy, dlatego niezwykle cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do trzeciego, ostatniego etapu.

Jadwiga Dzudzewicz, uczennica klasy 8a, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka angielskiego.

Zuzia Banasiewicz (8a) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego.

Laura Ryfa (8a), Jeremi Bieniasz (8b) i Igor Sadłocha (8a) są wśród 155 uczestników konkursu matematycznego w województwie.

Konkursy są organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

29-01-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło w etapie wojewódzkim konkursu języka polskiego

Hania Wlazło, uczennica klasy 7a, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego oraganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Brawo!

14-01-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zajęcia stacjonarne dla klas 1 - 3
od poniedziałku, 18 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 18  stycznia wznawiamy zajęcia stacjonarne dla klas 1 – 3.

Kierując się troską o zdrowie i komfort dzieci i pracowników, skorzystaliśmy z zasobów lokalowych naszego budynku. Uczniowie są rozdzieleni zgodnie z poziomami klas, w jak największym stopniu odizolowani od siebie. Niektóre z klas uczą się na piętrze, dzieci wchodzą do szkoły wejściami A i B. Uczniowie korzystający z wejścia B mają szatnię w nowej części budynku.  Zwracamy szczególną uwagę na wykorzystanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, i zdrowym rozsądkiem, stref wspólnych – korytarzy, sal gimnastycznych i informatycznej.

Plan lekcji znajduje się na stronie szkoły w zakładce: Ważne informacje/Plan lekcji stacjonarny  klas 0 – 3 od 18 stycznia 2021 r.

Sposób zorganizowania zajęć świetlicowych dostosujemy do liczebności grupy. Świetlica pracuje do godz. 17.00.

Organizacja zajęć:

Klasa

Wejście/

wyjście/szatnia

Nr sali lekcyjnej

Angielski – nr sali

Świetlica – nr sali

Obiad

 

0

A

26

26

26

w sali

1a

A

25

62

27

w sali

1b

A

28

64

27

w sali

2a

B

72, piętro

86

78, piętro

w stołówce

2b

B

71, piętro

76

78, piętro

w stołówce

3a

A

32

41

aula

w sali

3b

B

35

41

aula

w sali

 

 

 

Szkolne wytyczne sanitarne:

 • Uczniowie

1. Do szkoły może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych.

2. Przy wejściu do szkoły uczniowie mają mierzoną temperaturę. Jeśli przekracza ona 37,5 stopnia, prosimy opiekunów o odebranie dziecka ze szkoły.

3. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu.

4. Uczniowie posiadają własne wyposażenie szkolne – podręczniki, piórnik itp., którymi się nie wymieniają, nie pożyczają sobie. Swoje rzeczy przechowują w szafkach lub plecakach.

5. Uczniowie korzystają z własnych pojemników na posiłek i napoje.

6. W przestrzeniach wspólnych dzieci zakładają maski. Maski można zdjąć na polecenie nauczyciela podczas lekcji.

 

 • Rodzice

1. Dziecko może być przyprowadzone do szkoły wyłącznie przez opiekuna bez objawów chorobowych.

2. Opiekunowie wchodzą do szkoły (w razie konieczności) zachowując następujące zasady: jeden opiekun z dzieckiem, dystans od kolejnego opiekuna 1, 5 m, dystans od pracowników szkoły, mają osłonę ust i nosa, przy wejściu dezynfekują ręce.

3. Opiekunowie poruszają się wyłącznie w strefie rodzica, nie wchodzą do pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.

 

Pozostałe regulacje zostały ujęte w zarządzeniu dyrektora na początku roku szkolnego (dostępne na stronie szkoły).

Marzena Prądzyńska

 

21-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Terminarz - wigilie klasowe i ferie

Wigilie klasowe – 22 grudnia, wtorek:

klasa 0 - zajęcia, świetlica i obiad bez zmian,

klasy 1 - 3 mają dwie lekcje i spotkanie wigilijne z wychowawcą,

klasy 4 - 8 odbywają lekcje według planu na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych, na czwartej godzinie spotkanie wigilijne z wychowawcą.

Przerwa świąteczna:

23 grudnia 2020 r. – 3 stycznia 2021 r. 

Ferie zimowe:

4 stycznia – 17 stycznia 2021 r. 

Zakończenie 1. semestru – Rada Pedagogiczna

1 lutego 2021 r. 

Zebrania rodziców:

3 lutego 2021 r.

 

 

15-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Ósmoklasiści w drugim etapie olimpiady języka angielskiego

Z radością informujemy,  że Wiktoria Aden, Jadzia Dzudzewicz, Jan Różański i Amelia Short znaleźli się w drugim etapie Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

15-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło w eliminacjach centralnych Olimpiady Historycznej Juniorów

Hania Wlazło, uczennica klasy 7a zakwalifikowała się z doskonałym wynikiem do finału ogólnopolskiej olimpiady historycznej dla uczniów szkół podstawowych.

W eliminacjach okręgowych uzyskała 97 punktów na 100 możliwych, w tym z odpowiedzi ustnej dostała 100%.

Dla Hanki i dla Pani Kingi Gaworskiej - wielkie brawa!

 

27-11-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Harmonogram zakończenia 1. semestru

·        14 grudnia 2020 r. (poniedziałek) – rada przygotowująca klasyfikację,

wystawienie ocen proponowanych (zgodnie z przedstawionym wcześniej kalendarzem)

·        1 lutego 2021 r. (poniedziałek) – rada klasyfikacyjna, zakończenie 1. semestru

(miała być 11 stycznia, nastąpi przesunięcie) 

·        3 lutego 2021 r. (środa) – zebrania rodziców, podsumowanie pierwszego semestru

 

23-10-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Praca zdalna od 26 października

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku 26 października do 8 listopada klasy 4 – 8 będą uczyć się w sposób zdalny.

Lekcje będą się odbywać według planu, który zamieścimy na stronie szkoły w weekend.

Od 24 października nie ma zajęć dodatkowych, nie odbywają się zajęcia sobotnie.

Dzieci zabrały dzisiaj podręczniki ze szkoły. Wszystkich, którzy tego nie zrobili, zapraszamy jutro w godz. 9.00 – 12.00.

Wypożyczenie komputerów dla uczniów będzie możliwe w sobotę, 24 października w godz. 9.00 – 12.00 w sali 32. Wychowawcy doprecyzują listę dzieci, które będą mogły wypożyczyć szkolny sprzęt.

Nie ma jeszcze decyzji kuratorium w sprawie konkursów przedmiotowych. Będziemy informować na bieżąco,  jak tylko się pojawi.

Bardziej szczegółowe informacje prześlę przez dziennik elektroniczny w sobotę lub niedzielę.

 

Marzena Prądzyńska

Dokumenty

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).
>