24-09-2017
Autor: Aleksandra Mazanek
Mikołajkowy Festiwal Piosenki

Zapraszamy uczniów do udziału w Mikołajkowym Festiwalu Piosenki.

Tym razem bawimy się przy przebojach

z lat 80-tych.

Zarówno tych polskich, jaki i obcojęzycznych.

Zgłoszenia przyjmuje do 30.10. 2017 p. Aleksandra Mazanek,

osobiście lub mailowo.

aleksandra_mazanek@hotmail.com

Ilość miejsc ograniczona !

12-09-2017
Autor: Aleksandra Mazanek
Wybory do Samorządu Szkolnego

Zostań nowym przewodniczącym samorządu szkolnego!

Kandydat powinien być kreatywny, przedsiębiorczy, pomysłowy, dbać o dobro szkoły i sprawy uczniowskie.

Jeżeli spełniasz te kryteria, to zgłoś swoją kandydaturę do opiekuna Samorządu

p. Emilii Jedlińskiej kl.4-6 i p. Aleksandry Mazanek kl.7 i gimnazjum

do 20.09- zgłaszanie kandydatur

21.09-29.09- wszelkie formy agitacji wyborczej (plakaty, ulotki)

02.10– o godz. 8.00 przedstawienie programów wyborczych kandydatów

WYBORY 3 października!!!

12-09-2017
Autor: Kamil Urbański
Konkurs o ks. Leonie Kantorskim rozstrzygnięty

Dzisiaj rano, w dniu imienin Maryi, po porannej modlitwie odbyło się losowanie 5 osób spośród 26, które w szkolnym konkursie trwającym tradycyjnie w pierwszych dniach roku szkolnego wskazaly prawidłowo ks. Leona Kantorskiego na zdjęciu komunijnymi pochodzącym z 1928 roku. Wylosowane osoby:

• ze szkoły podstawowej (Marlena Semkło 3a, Kornel Siwek 6b, Antonina Głogowska 3a, Leon Gadowski 2)
  • z gimnazjum (Julia Garlej 3A)

Serdecznie gratulujemy!

10-09-2017
XXX Pielgrzymka do Rokitna

Podkowiańska społeczność uczestniczyła w XXX pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej. Po raz pierwszy pielgrzymka odbyła się w 1988 r. z inicjatywy Bractwa Trzeźwości, działającego wtedy przy podkowiańskiej parafii i za zgodą ówczesnego proboszcza ks. Leona Kantorskiego. W Rokitnie umieszczony jest cudowny obraz Matki Boskiej Rokitiańskiej Wspomożycielki Prymasów.

Pielgrzymi wyruszyli w drogę o poranku, aby po przejściu 9 km dojść do Sanktuarium na uroczystą Mszę świętą na godzinę 11.30. W tegorocznej pielgrzymce, jak co roku pogoda dopisała, było przyjemnie ciepło. Pielgrzymka choć kilkukilometrowa była pełna modlitwy, śpiewów oraz medytacji. Pośród pątników byli również pielgrzymi z naszych szkół: rodzice, uczniowie i nauczyciele. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tym wspólnym modlitewnym wydarzeniu. W tegorocznej pielgrzymce brało dział 190 uczestników.

03-09-2017
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego odbyła się w niedzielę. Tradycyjnie rozpoczęły ją uroczyste Msze Święte Szkoły Podstawowej św. Teresy oraz  Gimnazjum św. Hieronima. Ksiądz Proboszcz w słowie kierowanym do społeczności szkolnej, wskazując na osobę św. Piotra, powiedział, że powinniśmy być jak on - pierwszym „prymusem” w klasie, wybitnym uczniem. Powinniśmy tak jak Piotr, na pytania do nas kierowane, odpowiadać trafnie, właściwie, na „szóstkę”. Powinniśmy być uczniami na „szóstkę”. Wskazał też, że uczeń Pana Jezusa powinien wziąć swój krzyż i pójść za Jezusem, próbując przezwyciężać doświadczenie i trud zmagań w nowym roku szkolnym. Pójść za Jezusem oznacza naśladować Chrystusa. Powinniśmy mieć otwarty umysł, uszy i oczy, być w pełni zmobilizowanymi i zdyscyplinowanymi na lekcjach i poza nimi.

Na placu przed szkołą został odśpiewany hymn państwowy oraz podane przez Pana Dyrektora ogłoszenia na nowy rok szkolny.

U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, aby czas nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy był fascynującą przygodą!

02-09-2017
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie formacyjne nauczycieli na rok szkolny 2017/2018

W sobotę, 2 września odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli Szkoły Podstawowej św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Gimnazjum św. Hieronima w Ośrodku dla Ociemniałych w Laskach. Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny. Pod przewodnictwem ks. Mateusza Wyrzykowskiego oraz  ks. Jacka Maliszewskiego pedagodzy uczestniczyli w Eucharystii oraz warsztatach biblijnych. Motywem przewodnim spotkania była postać św. Pawła.

07-07-2017
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Umowa na rozbudowę szkoły podpisana

W piątek, 30 czerwca przedstawiciele Zarządu Komitetu Budowy podpisali umowę z generalnym wykonawcą rozbudowy szkoły podstawowej – firmą Łucz-Bud z Radomia. Jest to ta sama firma, która była generalnym wykonawcą przy budowie naszej szkoły w latach 2009/2011. Inwestycja rozpęła się w połowie lipca 2017 r. i  będzie trwała do końca lipca 2018 r. Tym samym zostało zamknięte postępowanie przetargowe, które trwało od marca 2017 r. Firma Łucz-Bud została wybrana spośród 5 oferentów.

07-07-2017
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Podkowa Leśna zajęła I miejsce w kraju w rankingu samorządów sprzyjających edukacji 2017

Podkowa Leśna zajęła I miejsce w kraju w „Rankingu samorządów sprzyjających edukacji  2017″ przeprowadzonym przez fundację badawczą Evidence Institute zajmującą się oświatą.

Przebadano 2462 samorządy prowadzące przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja – zarówno publiczne jak i niepubliczne. Z okazji tego wydarzenia Burmistrz Miasta Artur Tusiński skierował list do społeczności Szkoły św. Teresy i Gimnazjum św. Hieronima.