Patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Patronka - opiekunka uczniów

Jeśli zgłębimy życiorys świętej Teresy, możemy spostrzec, iż nie miała ona łatwego dzieciństwa. Rozpieszczana przez siostry, jako najmłodsza z rodzeństwa i hołubiona przez ukochanego ojca, była nadwrażliwa, zdarzało się, że płakała niemal bez powodu. Wszelkie niepowodzenia i upokorzenia przeżywała dość boleśnie. Ucząc się na pensji u sióstr benedyktynek doświadczała niezrozumienia ze strony nauczycieli. Doznawała przykrości i złośliwości także od koleżanek. Swoje szkolne lata Teresa tak opisuje:
"Często słyszałam, że czas spędzony w szkole jest najlepszym i najprzyjemniejszym okresem w życiu. Niestety, w moim przypadku tak nie było; pięć lat, które w niej spędziłam, to lata najsmutniejsze w moim życiu (...)"
Święta Teresa przeżywała trudności w latach szkolnych, dlatego może zrozumieć różne, dzisiejsze problemy uczniów.
Jej późniejsze życie zakonne także nie było łatwe. Plan dnia przewidywał wiele obowiązków, m. in.: bardzo wczesne wstawanie, skromne posiłki, zachowanie milczenia w pewnych porach dnia, posłuszeństwo. Dobrowolne poddanie się przez Teresę tym doświadczeniom i dyscyplinie sprawia, że opieka świętej staje się wielką pomocą dla uczniów, również poddanych wymaganiom szkolnym.

Patronka - opiekunka nauczycieli

Jako mistrzyni nowicjatu w zakonie karmelitanek święta Teresa jest bliska powołaniu nauczyciela. Jedna z rzeźb nieopodal bazyliki w Lisieux została wręcz nazwana "ŚWIĘTA TERESA NAUCZYCIELKA".
W swoich pismach pracę nauczyciela Mała Teresa przyrównuje do pracy ogrodnika:
"Pan Bóg nie potrzebuje nikogo do wykonywania swego dzieła, ale tak jak pomaga wytrawnemu ogrodnikowi wyhodować rzadkie i delikatne rośliny, dając mu do tego potrzebną wiedzę, sobie zaś zastrzegając dawanie im wzrostu, tak samo i Jezus chce, aby mu pomagano."
Cytat ten zamieściliśmy w uroczystej uchwale podpisanej przez Radę Szkoły, Radę Pedagogiczną i uczniów.

Patronka mieszkająca w Podkowie Leśnej

W Podkowie Leśnej usytuowany jest Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W kaplicy zgromadzenia znajdują się relikwie świętej. Dzięki temu zaznacza się również jej fizyczna obecność.

Ważne informacje

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).
>

Aktualności

27-11-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Biblijna Akademia Najmłodszych - 27 listopada 2022 r.

Biblijna Akademia Najmłodszych to możliwość przybliżenia niedzielnej Ewangelii.

Test możesz wypełnić tylko raz i najpóźniej  przesłać we wtorek, 29 listopada do g. 20Wyniki zostaną przekazane na adres mailowy w przyszły poniedziałek, 5 grudnia po g.  9.

Poniżej link do testu:

https://forms.gle/TdhDNVtoC9Zsdem8A

27-11-2022
Autor: Mariusz Traczyk
Zebrania rodziców po 1. trymestrze nauki

Zebrania Rodziców odbędą się we wtorek, 29 listopada:

 • klasy 0-3:  godz. 18:00
 • klasy 4-6:  godz. 18:30
 • klasy 7-8:  godz. 19:30

 

23-11-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Kontynuujemy modlitwę o pokój w Ukrainie
Przez miesiąc październik modliliśmy się w kościele. W listopadzie kontynuujemy modlitwę on - line o pokój w Ukrainie. Siostra Adriana zaprasza w każdą środę o g. 19.20. (10 minut wcześniej niż dotychczas)
 
Link do spotkania: https://meet.google.com/shq-nqps-dxh
 
 
22-11-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zmarła Pani Anastazja Traczyk

W sobotę, 19 listopada zmarła Anastazja Traczyk, mama Pana Mariusza Traczyka, wicedyrektora naszej szkoły. Śp. Anastazja przez całe życie zawodowej pracowała w jednym z warszawskich przedszkoli, będąc przez ponad 20 lat jego dyrektorką.

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 25 listopada o g. 13 w kościele św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Pruszkowie przy ul. Helenowskiej.

Łączymy się w zadumie i modlitwie z Rodziną.
Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

22-11-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zbiórka darów dla Ukrainy

Razem z Parafią i Miastem organizujemy zimową zbiórkę darów dla Ukrainy.
Prosimy o:

 • koce
 • karimaty
 • śpiwory
 • pościel
 • ciepłe ubrania-
  • swetry
  • kurtki
  • spodnie ocieplane
  • ciepłą bieliznę
 • buty zimowe
 • pieluszki
 • żywność dla niemowląt
 • karmę dla zwierząt
 • artykuły papiernicze dla uczniów
 • artykuły chemii gospodarczej


Przez najbliższe trzy tygodnie (od 21 listopada do 11 grudnia) dary możemy składać w Szkole św. Teresy w holu głównym od poniedziałku do piątku w g. 8 – 17, w sobotę w g. 8 – 12, 10 i 11 grudnia w godzinach trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego. Dary zostaną przekazane do miasta Zaleszczyki w obwodzie tarnopolskim.

10-11-2022
Autor: Kamil Urbański
Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, obchody rocznicowe w szkole św. Teresy zaczęliśmy uroczystą modlitwą w intencji Ojczyzny oraz poległych za wolność. Uczniowie obejrzeli przedstawienie niepodległościowe przygotowane przez uczennice klas 7 i 8. Podczas apelu o godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego”. Dzień ten zakończył się rodzinnym wieczorem piosenki patriotycznej.

14-10-2022
Autor: Kamil Urbański
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Świętej Teresy

W tym szczególnym dniu w naszej szkole działo się dużo!

Najważniejszym wydarzeniem było przyjęcie do grona naszej społeczności pierwszoklasistów i uczniów klas starszych, którzy dołączyli do nas w tym roku!

To nie wszystko! Uczniowie wzięli dziś też udział w ważnych inicjatywach:

- w projekcie „O mnie”, w którym rysunkami stworzonymi na papierowych koszulkach starali się jak najlepiej wyrazić siebie;

- eko-zajęciach dla siódmoklasistów przygotowanych przez uczennice klasy 8b;

- zajęciach z pierwszej pomocy dla klas szóstych, prowadzonych przez czworo siódmoklasistów,

Miłym akcentem była też kawiarenka przygotowana przez uczniów, z której to pysznej oferty mogli skorzystać naucziele podczas przerw.

To był dzień pełen wrażeń!

03-10-2022
Autor: Kamil Urbański
Dzień Patronki - św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patronki - św. Teresy od Dzieciątka Jezus!

Dzień rozpoczęliśmy tradycyjnie wspólną modlitwą powierzając św. Teresie nasze ważne sprawy. Modlitwie towarzyszyła scenka przygotowana przez uczennice klasy 4 i 6 Każdy otrzymał myśl Świętej Patronki. W ramach aktywności w klasach powstały ozdoby do klasowych kapliczek, plakaty przypominające życiorys i przesłanie św. Teresy.

Miłym akcentem dnia był słodki różany poczęstunek przygotowany przez klasy 7. Przez kilka najbliższych dni towarzyszyć nam będzie rozstawiona na korytarzach szkolnych wystawa poświęcona życiu Świętej z Lisieux

Dzieląc się radością świętowania nasza św. Teresa w towarzystwie uczniów klas 1 odwiedziła pracowników Urząd Miasta Podkowa Leśna ofiarowując im słowo Patronki oraz szkolny ołówek, którym zapisujemy tylko dobre myśli. 

(wiecej na fb)

Święta Tereso od Dzieciątka Jezus - módl się za nami!

26-09-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Korekta terminu zimowiska szkolnego

2 stycznia 2023 roku będziemy obchodzili 150 - tą rocznicę urodzin św. Teresy od Dzieciatka Jezus. Pragniemy uczcić tę rocznicę w szczególnie uroczysty sposób. Data ta nakłada się na termin wyjazdu na zimowisko. Stąd postanowilismy przesunąć wyjazd w góry o jeden dzień, by godnie świętowac urodziny Patronki.

Wyjzd na zimowisko odbędzie się we wtorek, 3 stycznia 2023 r. Także powrót odbędzie dzień poźniej, we wtorek, 10 stycznia 2023 r. 11 stycznia (środa) będzie dniem wolnym od zajęć szkolnych dla uczestników zimowiska.

Szczegóły podamy w listopadzie.

11-09-2022
Autor: Kamil Urbański
Pielgrzymka do Rokitna

W drugą niedzielę września odbyła się pielgrzymka piesza do Matki Boskiej Rokitniańskiej Wspomożycielki Prymasów. Tradycyjnie w pielgrzymce wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W strugach deszczu, przezwyciężając siebie, zanieśliśmy intencje przed oblicze Matki ofiarując je Bogu. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny w Rokitnie.

09-09-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Pogoda lasu - wyróżniony audiobook przygotowany przez nasze uczennice

Jeszcze przed wakacjami w środę, 22 czerwca o godz. 17.00 odbył się finał konkursu artystycznego dla młodzieży pt. „IWASZKonkurs!”. Organizatorem konkursu było Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Podczas tej uroczystości zaprezentowane zostały prace, które decyzją jurorów weszły do finału w dziedzinach: ilustracja, plakat, fotografia, audiobook. Następnie jury w składzie Piotr Młodożeniec, Sławomir Rumiak i Józef Wilkoń wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Jedno z czterech wyróżnień przyznane przez dyrektora Muzeum zdobyła praca zbiorowa (audiobook) wykonana przez uczennice klasy siódmej (aktualnie ósmej)  naszej szkoły: Marlenę Biernat, Emilię Madej, Paulinę Lemańską, Antoninę Szostak, Magdalenę Bidzińską, Antoninę Chadryś, Marlenę Semkło, Antoninę Głogowską i Elizę Pietrzak . Audiobook nawiązuje do wiersza Jarosława Iwaszkiewicza „Pogoda lasu niechaj będzie z tobą”.

Uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz udział w jednym z 3 wybranych warsztatów: z Józefem Wilkoniem, ze Sławomirem Rumiakiem i nagraniu profesjonalnego audiobooka w studiu nagraniowym; Na zdjęciu wyróżnione uczennice po zakończeniu roku szkolnego. Kilkuminutowy audiobook do posłuchania poniżej.

 

02-09-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Czytamy Biblię ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus

Całą społeczność szkolną zapraszamy do udziału w niezwykłej i nietypowej przygodzie. To będzie długa przygoda. Planujemy, że będzie trwała 4 lata.

Czytanie ciekawej książki bywa niezwykłą przygodą, a książka o której myślimy jest wyjątkowa, więc i przygoda będzie wyjątkowa. O tej książce mówimy dostojnie KSIĘGA, a jej pełna nazwa brzmi KSIĘGA PISMA ŚWIĘTEGO. W rzeczywistości Pismo Święte to cała biblioteka zwierająca 73 księgi.

Z nowym rokiem szkolnym będziemy czytali tę Księgę i spróbujemy docelowo przeczytać całą Biblię „od deski do deski”. Taka ciągła lektura w tradycji Kościoła nazywa się –Lectio continua.

Pismo św. to najmądrzejsza księga na świecie, pisana przez ludzi, ale pod natchnieniem Bożym. Przez wiele lat żyła w przekazach ustnych. Potem ją spisano. W połowie XV wieku, kiedy wynaleziono druk została wydana jako pierwsza księga w nakładzie ok. 200 egzemplarzy.. Była to tzw. Biblia Gutenberga. Do naszych czasów przetrwało jedynie 48 egzemplarzy.

Dziś Biblia jest obecna w bardzo wielu domach. Jest często prezentem z okazji chrztu, 1-szej Komunii św., a czasami ślubu. Choć jest naszym wielkim skarbem ciągle za mało ją znamy i czytamy.

2 stycznia 2023 roku będziemy obchodzić 150 rocznicę urodzin św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W czasach św. Teresy Biblia nie była dostępna tak jak dzisiaj, ale mimo to Teresa w swoich pismach zamieściła ok. 1000 cytatów biblijnych. Jeśli Teresa, tak umiłowała Pismo św. wtedy gdy nie było dostępne, to o ileż bardziej powinniśmy je poznawać dzisiaj, gdy jest łatwo osiągalne.

Więc zachęcamy: Weź i czytaj! Wspólnie raźniej.

Kolorowy kalendarz, który każdy uczeń otrzymał 1. września zawiera rozpisane rozdziały Nowego Testamentu i Psalmów w kolejne dni roku szkolnego. Planujemy  czytać jeden rozdział dziennie, od poniedziałku do soboty. W niedzielę możemy uzupełnić lekturę, jeśli w tygodniu któregoś dnia  opuściliśmy czytanie.  Rozpoczynamy w poniedziałek, 5 września, 1. rozdziałem Ewangelii wg św. Mateusza. Przez ten rok szkolny chcemy przeczytać prawie cały Nowy Testament (bez Księgi Apokalipsy) i 65 Psalmów (w ferie i wakacje).  Możliwy jest udział rodzinny i indywidualny.  Akcja jest całkowicie dobrowolna.

Wszystkich, którzy zdecydują się na tę przygodę zapraszamy na spotkanie on-line w najbliższy poniedziałek, 5 września o g. 19.30.

Link do spotkania: https://meet.google.com/tfj-afmu-xft

Karta czytania - Ewangelia wg św. Mateusza

01-09-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Plan lekcji od 1 września 2022 r.

Oto plan lekcji obowiązujący od 1 września 2022 r.

01-09-2022
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września, rozpoczął się rok szkolny. Po wakacjach wróciliśmy do szkoły. Uczniowie najpierw uczestniczyli w uroczystych Mszach świętych dla klas młodszych i starszych, po Eucharystii miały miejsce spotkania z wychowawcami w klasach.

U progu nowego roku szkolnego chciejmy wzajemnie  wspierać się w codzienności szkolnej i przezwyciężaniu wyzwań, które są przed nami. Niech będzie to czas wytężonej pracy, nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy, rozwijania zainteresowań i pasji, a także pielęgnowania przyjaźni oraz współdziałania. Niech powrót do szkoły pozwoli nam rozwijać się w przyjaznym gronie rówieśników i dorosłych, aby każdy uczeń szkoły wzrastał w świętości, mądrości i łasce. 

...Święta Tereso módl się za nami

31-08-2022
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie formacyjne nauczycieli

We wtorek, 30 sierpnia, odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Dzień skupienia rozpoczął się  Eucharystią. Następnie pedagodzy wysłuchali konferencji prowadzonej przez ks. Kamila Kiełpikowskiego, kapłana uczącego w naszej szkole. Motywem przewodnim były rozważania o uczestniczeniu we Mszy Świętej, refleksja o tym, co przeszkadza, praktyczne wskazówki, jak się jak się do niej przygotować.  W dalszej kolejności miała miejsce Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ostatnim punktem dnia było spotkanie, w którym siostry przybliżyły nam postać błogosławionej Matki Elżbiety Róży Czackiej.  Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny.

16-03-2022
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Link do webinarium dla Rodziców - Jak rozmawiać z dziećmi w czasach kryzysowych, aby zaopiekować się ich emocjami i naruszonym poczuciem bezpieczeństwa

Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/dyh-kyro-hvr

 
 
Szanowni Państwo,

Chcemy zaprosić Państwa na webinarium jak rozmawiać z dziećmi w czasach kryzysowych tak, aby zaopiekować się ich emocjami  i naruszonym poczuciem bezpieczeństwa. Spotkanie poprowadzone przez psychoterapeutki p. Dorotę Dyksowską i p. Katarzynę Romanowicz odbędzie się za pośrednictwem Google Meet w piątek 18 marca o godzinie 20:00  – link do webinarium zamieszczony zostanie na stronie internetowej szkola2.pli na szkolnym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/szkola.sw.teresy.

Od dwóch lat zmagamy się z sytuacją kryzysową wywołaną pandemią koronawirusa. Izolacja, wyobcowanie, utrudnione relacje międzyludzkie spowodowały ogromne obciążenia psychiczne zarówno u dorosłych jak i u dzieci i młodzieży.

W tym niełatwym już czasie, tuż za naszymi granicami, wojska rosyjskie dokonały bezprawnej agresji na teren Ukrainy. Czujemy się nieswojo, sytuacja zmienia się dynamicznie burząc dotychczasową stabilizację. Wywołuje to silny stres. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci doniesieniami z działań wojennych i próbujemy poradzić sobie z emocjami i reakcjami, które pojawiają się zarówno w nas jak i u naszych dzieci. Dzieciom i młodzieży dużo trudniej niż dorosłym jest zrozumieć, co właściwie wokół nas się dzieje. Wyczuwają nasz lęk i niepokój. Zmienia się również nasze środowisko - coraz częściej spotykamy się z uchodźcami, których sytuacja jest dla naszych córek i synów, żyjących do tej pory w bezpiecznych czasach i coraz rzadziej mających kontakt z osobami pamiętającymi wojnę, bardzo często niezrozumiała.

W tym czasie niezmiernie ważne jest w jaki sposób przekazujemy naszym dzieciom informacje o świecie, nasze opinie, w jaki sposób wysłuchujemy ich obaw i jak na nie reagujemy.

Chcemy choć trochę pomóc Państwu w tej trudnej sytuacji i proponujemy spotkanie-webinarium, które poprowadzą psychoterapeutki Dorota Dyksowska oraz Katarzyna Romanowicz, dotyczące sposobów komunikacji w sytuacji kryzysu wojennego. Podczas spotkania Panie terapeutki poruszą temat w jak sposób poradzić sobie z własnymi emocjami, jak prowadzić komunikację do naszych dzieci, w jaki sposób komunikować się i reagować na emocje osób przyjeżdzających do nas z Ukrainy, szczególnie dzieci ukraińskich.

Zapraszamy w piątek 18 marca o godzinie 20:00.

Informacje o prowadzących:
https://www.psychoterapianamokotowie.com/kaja-romanowicz
http://www.dyksowska.pl/(S(aljjnz2d0gjsodhiovznqagq))/

 

Do zobaczenia,

Dyrekcja oraz  Rada Rodziców
Szkoły im św. Teresy od Dzieciątka Jezus

14-03-2022
Autor: Kamil Urbański
Rekolekcje wielkopostne

W środę, czwartek i piątek (16, 17 i 18 marca) uczniowie klas 2 – 8 wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych.

Poszczególne klasy spotkały się z księdzem rekolekcjonistą w auli naszej szkoły.

W piątek, 18 marca uczniowie uczestniczyli w Mszach świętych w podkowiańskim kościele.

Rekolekcje to czas, kiedy szczególnie poddajemy sie działaniu Słowa, zbliżamy się do Jezusa z wiarą i ufnością dzieci Bożych.

 

30-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Informacje o nauczaniu zdalnym w dniach 20 grudnia - 9 stycznia

Szanowni Państwo,

minister edukacji opublikował rozporządzenie dotyczące nauczania zdalnego w dniach 20 grudnia – 9 stycznia.

 

Zawarte w nich wytyczne i wynikające z nich konsekwencje dla pracy szkoły są następujące:

 

1. Klasy 1 - 8 pracują zdalnie w dniach 20, 21, 22 grudnia oraz 3,4,5 stycznia (7 stycznia jest w naszej szkole wolny).

2. Klasa 0 pracuje stacjonarnie (21 i 22 grudnia oraz 3, 4, i 5 stycznia)

3. Uczniom klas 1 - 3, których rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki, dyrektor – na wniosek rodzica (proszę, żeby był pisemny) – umożliwia korzystanie z opieki świetlicowej. 

Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły.   

4. Zajęcia rewalidacyjne i wspomagające dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą odbywać się na terenie szkoły.  

Klasy 4 – 8 pracują według planu stacjonarnego, nie ma wychowania fizycznego online (nauczyciele przesyłają zadania do realizacji).

Klasy 1 – 3 pracują według planów przesłanych przez wychowawczynie.

Lekcje zaczynają się o pełnych godzinach.

Marzena Prądzyńska

22-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Dyżury sekretariatu szkolnego w przerwie świątecznej

Od 27 do 30 grudnia sekretariat jest czynny w godz. 9.00 - 13.00.

23, 24 i 31 grudnia sekretariat szkoły jest nieczynny.

 

15-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Spotkania opłatkowe w klasach

Spotkania opłatkowe w klasach odbędą się w piątek, 17 grudnia.

Tego dnia lekcje 1, 2 i 3 odbywają się według planu. Wigilie klasowe są zaplanowane na 4 i 5 godzinie lekcyjnej.

Spotkania muszą  przebiegać  w reżimie sanitarnym. Zadbajmy o umycie/ dezynfekcję rąk. Unikajmy dzielenia się żywnością, przynoszenia potraw dla wszystkich z domu. 

Obiady:

Klasy 2 – 3 od 12.00

Klasy 4 – 5 od 12.20

Klasy 6 – 8 od 12.30

Koniec zajęć po 5. lekcji o 12.30. Opieka świetlicowa bez zmian.

Marzena Prądzyńska

08-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Mikołajki dla Jacusia. Zapraszamy na aukcję g. 19
W najbliższy piątek, 10 grudnia od godz. 19:00, kolejny etap naszej corocznej mikołajkowej akcji charytatywnej - wyjątkowa, internetowa aukcja darów przekazanych przez osoby o dobrych sercach. Przypominamy, że w tym roku zbieramy środki na pomoc i rehabilitację dla urodzonego 10 listopada 2019 roku Jacusia Czaplickiego chorego na Zespół Angelmana. Wszystkie rodziny i przyjaciół naszej szkoły, przyjaciół Jacusia zapraszamy do wspólnego licytowania.
 
Poniżej link z katalogiem ponad stu przedmiotów, które można wylicytować dołączając do naszej
akcji. Katalog zawiera także regulamin aukcji.
 
 
 Podobnie jak w ubiegłym roku aukcja będzie przeprowadzona za pomocą komunikatora Google Meet pod poniższymi linkami:

AUKCJA DLA JACUSIA - LINK 1: https://meet.google.com/opy-bjcs-bun
AUKCJA DLA JACUSIA - LINK 2: https://meet.google.com/tzm-ekyd-vwc
 
Prosimy o korzystanie z opcji LINK1. Opcja LINK 2 będzie wykorzystywana jako rezerwowa w przypadku osiągnięcia limitu 100 uczestników. 
 
WAŻNE INFORMACJE!!
Dołączając do spotkania ustawiamy identyfikator pozwalający rozpoznać uczestnika. Osoby spoza społeczności szkolnej proszone są o identyfikację za pomocą imienia i nazwiska. 
Podczas aukcji wyłączamy mikrofony - włączają je jedynie osoby chcące uczestniczyć w licytacji.
Na chacie będzie prowadzona krótka ewidencja aukcji - numer katalogowy licytowanego przedmiotu, zwycięzca, wylicytowana kwota.
Zwycięzca licytacji potwierdza swoją tożsamość i wylicytowaną kwotę zarówno na chacie jak i głosowo w formie: nazwisko, klasa, wylicytowana kwota.

Odbiór wylicytowanych przedmiotów będzie możliwy w szkole począwszy od środy 15
grudnia po przedstawieniu dowodu wpłaty.

Prosimy o wpłacanie zadeklarowanych kwot na konto:
Fundacja "Serca dla Maluszka"
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
W tytule przelewu prosimy wpisać:
1889 Jacek Czaplicki

02-12-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
List ministrów Niedzielskiego i Czarnka w sprawie szczepień dzieci w wieku 5 - 11 lat

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

 

w ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat.

Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

Od początku epidemii w Polsce koronawirusem zakaziło się blisko 28,5 tys. dzieci w wieku od 0 do 10 lat i blisko 35 tys. dzieci i młodzieży między 11. a 20. rokiem życia. Tylko w ciągu dwóch tygodni listopada do szpitali z ciężkim przebiegiem choroby trafiło blisko 500 dzieci. Ich średni wiek to jedynie 6 lat. Jednocześnie szczepienie przeciw COVID-19 przyjęło dotychczas ponad 1,6 mln dzieci i młodzieży w wieku 12-17 lat. Niepożądane odczyny po szczepieniu wystąpiły jedynie u 0,02 proc. z nich i w przeważającym stopniu miały one łagodny przebieg. Dane te pokazują, że na 1,6 mln zaszczepionych dzieci jedynie 320 z nich doświadczyło łagodnych odczynów niepożądanych. To znacznie mniejsza grupa niż ta, która tylko w ciągu dwóch tygodni listopada trafiła z powodu COVID-19 do szpitala.

W badaniu klinicznym prowadzonym przez konsorcjum Pfizer/Biontech wzięło udział blisko 2,3 tys. dzieci w 94 ośrodkach na świecie. Z przedstawionych efektów badań wynika, że w grupie szczepionych dzieci w wieku 5-11 lat wystąpiło tylko jedno cięższe działanie niepożądane. Była to gorączka w wysokości 39,7℃. Poza tym – podobnie jak w przypadku innych szczepień – pojawiły się ból w miejscu podania szczepionki, zaczerwienienie, zmęczenie czy ból głowy. Co istotne objawy te bardzo szybko i samoistnie ustępowały. Warto również zwrócić szczególną uwagę na skuteczność szczepionki u dzieci. Okazuje się, że jest ona wyższa niż u dorosłych i wynosi aż 90,7 proc.

Szanowni Państwo, mamy nadzieję, że przekazane przez nas informacje pomogą świadomie zdecydować w sprawie szczepienia dzieci. Chcemy podkreślić, że szczepionki to nie tylko skuteczna ochrona, ale także szansa na kontynuowanie nauki stacjonarnej przez cały rok szkolny. Zaszczepiony uczeń czy przedszkolak nie trafia na 10-dniową kwarantannę, gdy w klasie lub grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.  

Zachęcamy Państwa do kontaktu z pracownikami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości. Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 można znaleźć także w mediach społecznościowych tych instytucji, na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.

 

 

            Z wyrazami szacunku

 

Przemysław Czarnek

MINISTER EDUKACJI I NAUKI

 

Adam Niedzielski

MINISTER ZDROWIA

21-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Terminarz - wigilie klasowe i ferie

Wigilie klasowe – 22 grudnia, wtorek:

klasa 0 - zajęcia, świetlica i obiad bez zmian,

klasy 1 - 3 mają dwie lekcje i spotkanie wigilijne z wychowawcą,

klasy 4 - 8 odbywają lekcje według planu na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych, na czwartej godzinie spotkanie wigilijne z wychowawcą.

Przerwa świąteczna:

23 grudnia 2020 r. – 3 stycznia 2021 r. 

Ferie zimowe:

4 stycznia – 17 stycznia 2021 r. 

Zakończenie 1. semestru – Rada Pedagogiczna

1 lutego 2021 r. 

Zebrania rodziców:

3 lutego 2021 r.

 

 

Dokumenty

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).
>