Patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Patronka - opiekunka uczniów

Jeśli zgłębimy życiorys świętej Teresy, możemy spostrzec, iż nie miała ona łatwego dzieciństwa. Rozpieszczana przez siostry, jako najmłodsza z rodzeństwa i hołubiona przez ukochanego ojca, była nadwrażliwa, zdarzało się, że płakała niemal bez powodu. Wszelkie niepowodzenia i upokorzenia przeżywała dość boleśnie. Ucząc się na pensji u sióstr benedyktynek doświadczała niezrozumienia ze strony nauczycieli. Doznawała przykrości i złośliwości także od koleżanek. Swoje szkolne lata Teresa tak opisuje:
"Często słyszałam, że czas spędzony w szkole jest najlepszym i najprzyjemniejszym okresem w życiu. Niestety, w moim przypadku tak nie było; pięć lat, które w niej spędziłam, to lata najsmutniejsze w moim życiu (...)"
Święta Teresa przeżywała trudności w latach szkolnych, dlatego może zrozumieć różne, dzisiejsze problemy uczniów.
Jej późniejsze życie zakonne także nie było łatwe. Plan dnia przewidywał wiele obowiązków, m. in.: bardzo wczesne wstawanie, skromne posiłki, zachowanie milczenia w pewnych porach dnia, posłuszeństwo. Dobrowolne poddanie się przez Teresę tym doświadczeniom i dyscyplinie sprawia, że opieka świętej staje się wielką pomocą dla uczniów, również poddanych wymaganiom szkolnym.

Patronka - opiekunka nauczycieli

Jako mistrzyni nowicjatu w zakonie karmelitanek święta Teresa jest bliska powołaniu nauczyciela. Jedna z rzeźb nieopodal bazyliki w Lisieux została wręcz nazwana "ŚWIĘTA TERESA NAUCZYCIELKA".
W swoich pismach pracę nauczyciela Mała Teresa przyrównuje do pracy ogrodnika:
"Pan Bóg nie potrzebuje nikogo do wykonywania swego dzieła, ale tak jak pomaga wytrawnemu ogrodnikowi wyhodować rzadkie i delikatne rośliny, dając mu do tego potrzebną wiedzę, sobie zaś zastrzegając dawanie im wzrostu, tak samo i Jezus chce, aby mu pomagano."
Cytat ten zamieściliśmy w uroczystej uchwale podpisanej przez Radę Szkoły, Radę Pedagogiczną i uczniów.

Patronka mieszkająca w Podkowie Leśnej

W Podkowie Leśnej usytuowany jest Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W kaplicy zgromadzenia znajdują się relikwie świętej. Dzięki temu zaznacza się również jej fizyczna obecność.

Dokumenty

Zgłoszenie wypadku: 502-308-308
Zgłoszenia on-line: www.warta.pl

Biuletyn szkolny

Aktualności

07-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Festiwal Pięknej Piosenki
Festiwal Pięknej Piosenki w ramach Mikołajek dla Kai.

W sobotni wieczór w godz. 16 – 19  odbył się Festiwal Pięknej Piosenki, podczas którego uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje talenty wokalne. Między występami na scenie, w przerwie, odbyła się aukcja. Dużo - dobrego - się działo. Dziękujemy wszystkim za serce i talent!

Zapraszamy do (pierwszej, (czekamy na więcej zdjeć)) galerii na fanpage szkoły :)

06-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Mikołajkowe aktywności klasowe

To już kolejne Mikołajki. Od rana, zaczynając modlitwą, rozpoczęliśmy dzień szkolnych aktywności mikolajkowych. Jak co roku, pomysły były rozmaite. Nie zabrakło jedzenia, rzeczy ręcznie robionych, malowania twarzy. Można było pograć w gry komputerowe, szachy, wydrukować zdjęcie czy postrzelać do celu w małej sali gimnastycznej, ponadto atrakcją był konik Karina, na którym można było przejechać się lub zrobić sobie zdjęcie. Na sali gimnastycznej obejrzeliśmy pokazy tańca najstarszych klas, a w sali teatralnej odbylo się przedstawienie.To był dzień pełen dobra, szczęścia, radości i szczodrobliwości. Zebrana kwota to ponad 23 tys. zł!
Przed nami jeszcze Festiwal Pięknej Piosenki i koncert Czas dla nas… czyli muzyka i śmiech!!!

02-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Roraty i śniadanie adwentowe w klasach

Rozpoczął się czas oczekiwania na przyjście Chrystusa. W poniedziałek, 2 grudnia o godz. 7:00 uczniowie szkoły uczestniczyli we mszy roratniej. Po roratach uczniowie usiedli do śniadania adwentowe w klasach. Roraty są najbardziej charakterystycznym zwyczajem adwentowym. Msza św. odprawiana ku czci Najświętszej Marii Panny w podkowiańskiej parafii odbywa się w poniedziałki, środy i piątki. W adwencie uczniowie realizują postanowienia: cisza na lekcjach, piękna postawa na modlitwie oraz życzliwość wobec wszystkich.

„Marana tha” -  „Panie przyjdź!”

01-12-2019
Autor: Kamil Urbański
Ósmoklasiści w pracowni fizycznej Wydziału Fizyki UW

W środę, 27 listopada uczniowie  klas ósmych wybrali się do Warszawy na Wydział Fizyki UW. Piękny, nowy budynek robi wrażenie. Z tym większym zaciekawieniem przeszliśmy do pracowni fizycznej, gdzie na co dzień mają zajęcia przyszli fizycy. Zostaliśmy podzieleni na cztery kilkuosobowe grupy.

Każda z nich w zespołach dwuosobowych, przesz ponad 2 godziny, wykonywała ćwiczenia i dokonywała pomiarów. Wyznaczaliśmy gęstość metalowej bryłki, badaliśmy II zasadę dynamiki za pomocą toru powietrznego, budowaliśmy ogniwo z cytryny i wyznaczaliśmy opór wewnętrzny tradycyjnej baterii oraz wyznaczaliśmy ogniskową soczewki aż 3 metodami. Eksperymenty i pomiary fizyczne pozwoliły nam zasmakować prawdziwej fizyki.

29-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Wieczór Skupienia dla Rodziców

W piątek, 29 listopada, pierwszy raz w tym roku szkolnym rodzice i pracownicy szkoły uczestniczyli w wieczorze skupienia. Spotkanie odbyło się w duchu nauki św. Jana Pawła II. W piątkowy wieczór miała miejsce konferencja, której myślą przewodnią było pytanie "Czy chcecie z miłością i po katolicku wychować potomstwo, którym Bóg was obdarzy(ł)?". W dalszej kolejności rodzice uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, jak również mieli możliwość spowiedzi. Następnie odbyła się Eucharystia, a na zakończenie poczęstunek. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie piątkowego skupienia oraz wszystkim przybyłym - za obecność.

28-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Mikołajki dla Kai

W tym roku będziemy zbierali środki na chodzik i rehabilitację dla Kai Cieślak.


Kaja  skończyła w czerwcu 4 lata. W czasie narodzin doznała uszkodzenia mózgu, w konsekwencji ma duże problemy neurologiczne. Nie chodzi samodzielnie, nie mówi. Jest całkowicie zależna od opiekunów. Aktualnie rodzice w porozumieniu z ortopedą i rehabilitantem starają się o ortezy, które umożliwią chodzenie. Potrzebny jest także specjalny chodzik – walker, który umożliwi poruszanie się (stabilizujący kręgosłup, ułatwiający rehabilitację motoryczną). Jest nadzieja, że rozwój sprawności fizycznej zaowocuje także zmianami w kontakcie z dziewczynką.

Co się będzie działo?

6 grudnia, piątek - Aktywności szkolne:

    8:00     Wspólna modlitwa, przygotowanie stoisk, prezentacja oferty- gromadzenie środków
    Kolejne tury loterii (los:10 zł)

 •    9:00   (kl. 0-3)
 •  10:00 (kl. 4-6)
 •  11:00 (kl. 7-8)

    10:45 - Przedstawienie teatralne (cena biletu:2 zł)
    ok. 12:30 - Obiad dla chętnych
    13:00 - Popisy taneczne, podsumowanie akcji szkolnej

7 grudnia, sobota godz. 16 - 19 - Festiwal Pięknej Piosenki bilet „co łaska”

 • g. 16 – 17 pierwsza część
 • w przerwie od g. 17:15 Aukcja
 • g. 18 - 19 druga część

     klasy 8a i 8b zobowiązały się tego dnia przygotować poczęstunek od g. 15.3014 grudnia, sobota godz. 18:30 - Czas dla nas… czyli muzyka i śmiech - muzyczno - komediowa opowieść
o kobietach w reżyserii Filipa Jaślara (członka Grupy MoCarta)


 • Po koncercie - podsumowanie akcji mikołajkowej - symboliczne przekazanie zgromadzonych środków


Szanowni Rodzice,  jeżeli mają Państwo możliwość dostarczenia nam fantów na loterię i przedmiotów na aukcję (np. gadżetów firmowych, ciekawych przedmiotów, przygotowanych smakołyków itp.) - prosimy o przyniesienie ich do sekretariatu lub zgłoszenie się do koordynatora akcji - Jolanty Dąbrowskiej do środy, 4 grudnia.


Obok głównej zbiórki  funduszy dla Kai chcemy także udzielić wsparcia finansowego Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który gromadzi pieniądze na ogrzewanie i podstawowe potrzeby dla trzech rodzin z Podkowy Leśnej.


Linki o zbiórce dla Kai:

 

28-11-2019
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zimowisko szkolne Stołowe 2020

Już po raz 28 wyjeżdżamy na szkolne zimowisko do miejscowości Stołowe koło Bukowiny Tatarzańskiej w terminie  2 - 9 stycznia 2020. Jadą dzieci od 3 klasy szkoły podstawowej włącznie. 

 • Wyjazd w czwartek – 2 stycznia  2020 r. rano
 • Powrót w czwartek -  9 stycznia 2020 r. wieczorem
 • Dokładne godziny wyjazdu i przyjazdu  zostaną podana po 10 grudnia 2019 r.
 • Bagaże oddajemy  w piątek, 27 grudnia 2019 r. w godzinach 18:00-19:30, przed szkołą
 • Po powrocie bagaże będą do odbioru w piątek, 10 stycznia 2020 r. od g. 9 do g. 18.30.
 • Dla uczestników zimowiska piątek, 10 stycznia 2020 r. jest wolny od zajęć szkolnych
 • Klasy 3-5 mają zajęcia narciarskie
 • Klasy 6-8 mają zajęcia na nartach lub na desce snowboardowej
 • Sprzęt: narty, buty, kijki, kask oraz deskę będzie można wypożyczyć na cały czas pobytu na zimowisku u gospodarzy
 • Ekwipunek i karta zdrowia są dostępne poniżej
 • Uczniowie, którzy nie jadą na zimowisko zajęcia szkolne rozpoczynają w czwartek, 2 stycznia 2020 od g. 8. Będzie przygotowany dla nich tymczasowy plan lekcji
21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Turniej Niepodległościowy w Szczypiorniaka

 7 i 8 listopada, to termin zarezerwowany na Turniej Niepodległościowy w Piłkę Ręczną Dziewcząt i Chłopców. Gospodarzami tej imprezy jest Szkoła Podstawowa w Ruścu. Jednego dnia rywalizowali chłopcy, a następnego – dziewczęta. W obu przypadkach, do zawodów zgłoszone zostały po 4 drużyny, rozgrywki więc odbywały się w grupie, systemem każdy z każdym. Oba nasze składy rozegrały po trzy mecze. Chłopcy z pierwszą drużyną Ruśca polegli 9:10, następnie z drużyną z Michałowic zremisowali 13:13, a ostatni mecz w grupie, z drugą drużyną Ruśca, wygrali 17:3. Okazało się, że ten właśnie mecz przyczynił się w największej merze do zajęcia przez chłopców drugiego miejsca w turnieju. Pierwsza drużyna gospodarzy miała wszystkie wygrane mecze, druga drużyna Ruśca – wszystko przegrała. Nasi chłopcy i Michałowice mieli taki sam stosunek meczy, czyli wygrana, porażka i remis. Do tego remis  między sobą więc o drugim miejscu w turnieju nie mógł decydować mecz bezpośredni tylko stosunek bramek. Mając przypuszczenie o zaistnieniu takiej sytuacji, kiedy graliśmy z Ruścem 2 zależało nam na tym aby wrzucić więcej bramek niż Michałowice, tracąc przy tym jak najmniej. Starania te okazały się kluczem do srebra, bo dwie bramki więcej wrzucone w tym meczu zadecydowały o zwycięstwie nad Michałowicami. U dziewcząt sytuacja nie była tak skomplikowana. Nasze reprezentantki wygrały z Michałowicami 5:2, a mecze z Ruścem i Radziejowicami okazały się mniej szczęśliwe i zakończyły się porażką. W rezultacie dziewczęta z Podkowy zajęły trzecie miejsce i z brązowym medalem dumnie wróciły do szkoły. Dodam jeszcze na marginesie, że obie nasze reprezentacje dopiero są w fazie tworzenia zespołów, a  mecze w tym turnieju trwały 2x12min, co jest sporym wyzwaniem dla tych młodych ludzi. Mając bowiem lekcje 45 minutowe, rzadko możemy sobie pozwolić na to, by ponad połowę lekcji  można było grać na pełnym gazie, nie wspominając o pełnym wymiarze boiska do ręcznej. Podsumowując, był to bardzo dobry występ naszych podopiecznych. Gratulujemy!

Skład dziewcząt : Natalia Dwornik (bramkarz), Magda Jaworska, Marta Łyszkowska, Maria de Virion, Hanna Szymańska, Wiktoria Śliwkiewicz, Aniela Łada, Natalia Trawińska – Całka, Róża Dukaczewska, Hanna Wlazło, Hanna Laskowska, Patrycja Mokosa, Zofia Mosiej

Skład chłopców: Richter Ignacy (bramkarz), Rudnik Marek, Jankowski Antoni, Magielski Antoni, Chmielewski Maciej, Rzepka Tadeusz, Gradkowski Paweł, Kamiński Antoni, Bommarito Maxime, Bątkowski Tomasz, Rotfeld-Paczkowski Jerzy, Ignut Stanisław, Cybulski Miłosz, Zygowski Piotr, Szulc Antoni

 

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców

W piątek 8.11 nasza drużyna chłopców, pojechała do Grodziska Mazowieckiego, by walczyć w Mistrzostwach Powiatu w Koszykówkę. Mając pewne ogranie w piłkę ręczną, zgranie zespołu oraz gruntowne umiejętności rzutowe i taktyczne, no i oczywiście jednego z czołowych koszykarzy w Polsce – Jakuba Dobrzyńskiego, wiedzieliśmy, że tanio skóry nie oddamy. Doświadczenie również podpowiadało, że chłopcy nawet jakby nie szło zbyt dobrze w turnieju, to wałczyć będą do końca. Okazało się, że wszystkie elementy wymienione wcześniej zagrały w ponad 100 procentach. Podkowianie rozgromili w grupie drużynę z Józefiny 23:0, SP nr 6 z Grodziska 28:6, a SP 2 z Grodziska 31:0! Mecz półfinałowy z Międzyborowem również wygrali 29:15, a w walce o złoto z Książenicami osiągnęli wynik 24:15, zdobywając tytuł Mistrzów Powiatu Grodziskiego. Mieliśmy już medale z tych zawodów w kolorze srebrnym i brązowym natomiast ten z najcenniejszego kruszcu zdobyliśmy po raz pierwszy. Teraz czeka nas reprezentowanie Powiatu Grodziskiego w Mistrzostwach Międzypowiatowych.  Gratulujemy!

Skład drużyny: Jakub Dobrzyński, Tymoteusz Jaworski, Mateusz Krawczyk, Kornel Siwek, Jakub Dumicz, Paweł Świtkiewicz, Michał Szefler, Antoni Zdebiak, Michał Nowak

 

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Mazovia Cup w Unihokeja

25.10 w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie odbył się Turniej Mazovii w Unihokeja  Drużyn Mieszanych. Mazovia  to Turniej Gmin Zachodniego Mazowsza. Skład drużyny reprezentującej  gminę Podkowa Leśna, stanowili tylko uczniowie naszej szkoły. Ciekawość i presja była dość spora, bo wcześniej nasza szkoła nie startowała w żadnym turnieju w tej dyscyplinie. Zgłoszonych zostało 8 zespołów, utworzono więc dwie grupy. Podkowa znalazła się w grupie z Błoniem, Lesznem i Brwinowem 2. Brwinów jako organizator, mógł wystawić dwa składy. W unihokeja na poziomie szkolnym gra się w składach mieszanych, czyli w drużynie sześcioosobowej muszą grać dwie dziewczyny. Nasza reprezentacja grając w grupie, wywalczyła jedno zwycięstwo 3:0  z Brwinowem 2 i dwa remisy: z Błoniem 0:0 i Lesznem 1:1. Taki układ wyników dał nam pierwsze miejsce w grupie i możliwość walki o złoty medal z wygranymi drugiej grupy. W grupie drugiej na pierwszym miejscu znalazła się drużyna gospodarzy i w meczu o tytuł  Mistrza Mazovii nasza drużyna uległa tej właśnie zajmując drugie miejsce w turnieju.

Skład drużyny: Jadwiga Dzudzewicz (bramkarz), Amelia Short, Zofia Kamińska, Jakub Dobrzyński, Kornel Siwek, Paweł Świtkiewicz, Michał Nowak, Mateusz Krawczyk, Antoni Zdebiak, Jonasz Sadkowski

21-11-2019
Autor: Artur Błażejak
Obchody 15-lecia Stowarzyszenia Mazovia

Już piętnaście lat nasza gmina i szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem Gmin Zachodniego Mazowsza – Mazovia. Od 15 lat realizujemy wspólne zamierzenia gmin członkowskich m.in. poprzez organizację cyklicznych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Z tej okazji w hali zorganizowane były obchody okrągłego jubileuszu. Wraz z grupą uczniów zostalismy zaproszeni na to wydarzenie, z uwagi na wieloletnia współpracę.  Pan Jerzy Wysocki – prezes Stowarzyszenia, podkreślił, że jubileusz został zorganizowany nie dla samego fetowania, ale przede wszystkim po to, aby podziękować wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie – uczniom, trenerom, koordynatorom i włodarzom. Zakończył swoje wystąpienie cytatem z Księgi Przysłów Starego Testamentu: „Radosne serce wzmacnia zdrowie”. To jest nasze założenie, które chcemy kontynuować – poprzez sport staramy się o dobre samopoczucie i zdrowie naszych dzieci.

Po ceremonii na uczniów szkół z gmin członkowskich czekała jeszcze jedna frajda – trening z mistrzami, czyli z zaproszonymi reprezentantami Polski w piłce ręcznej, medalistami mistrzostw świata: Sławomirem Szmalem, Grzegorzem Tkaczykiem, Karolem Bieleckim i Radosławem Wasiakiem A po treningu był czas na autografy i zdjęcia z gwiazdami piłki ręcznej.

17-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Potrzeba Serca

Po raz kolejny Szkoła św. Teresy okazała swoje wielkie serce. Udało się zebrać tak wiele darów. Nadal można wpłacać kwoty na rzecz dzieci poszkodowanych w konflikcie zbrojnym. Dziekujemy wszystkim za solidarność, okazaną hojność i dobro.

11-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Świętujemy 101 lat niepodległości!

Świętujemy 101 lat niepodległości!
W piątek odbyła się Akademia Niepodległości. Uczniowie klas siódmych wystąpili w spektaklu niepodległościowym, przekazując nam, że wartość wolności i postawa patriotyzmu są nadrzędne w życiu.
Rano modliliśmy sie za poległych za wolność Ojczyzny. O godzinie 11.11 uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego” .

06-11-2019
Autor: Kamil Urbański
Kontynuujemy pomoc dzieciom z Ukrainy

Kontynuujemy pomoc dzieciom z Ukrainy.

Tym razem wyślemy za pośrednictwem KIK do Małego Cichego gdzie odpoczywa kolejna grupa dzieci.

Stamtąd ruszy na Ukrainę do dzieci poszkodowanych w  konflikcie zbrojnym.

Zbieramy: odzież, słodycze, zabawki, kosmetyki i pieniądze na utworzone przez  p. Sławomira Bidzińskiego przewodniczącego Rady Rodziców subkonto:

 Sławomir Bidziński MBank

15 1140 2004 0000 3702 7926 0907

Zapraszamy również do śledzenia fanpage Potrzeba Serca.

30-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Świętymi bądźcie!

Świętymi bądźcie...
Dziś klasy szkoły św. Teresy od Dzieciątka Jezus prezentowały postacie świętych. Obecni byli zarówno święci sprzed wielu wieków jak i święci współcześni, żyjący zaledwie kilka dekad temu. Dziękujemy Bogu, że mamy przykłady świętych ludzi, które nas inspirują.
Wszyscy Święci Pańscy - módlcie się za nami!

29-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Kurs programowania i elektroniki dla klas 7 i 8 rozpoczęty!

W poniedziałek, 28 października rozpoczął się bezpłatny kurs programowania i elektroniki dla uczniów klas 7 i 8. Zajęcia dodatkowe odbywają się w poniedziałki.

 • start zajęć: godz. 15:40.
 • czas trwania: 2 h (lekcyjne)

więcej informacji w linku

14-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Ślubowanie klas pierwszych - Dzień Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość ślubowania klas 1a oraz 1b. Spotkaliśmy się rano na Mszy św. w kościele parafialnym, aby następnie udać się na akademię klas rozpoczynających naukę w naszej szkole. Pasowania dostąpili zarówno uczniowie klas pierwszych jak i nowi uczniowie klas starszych. Tegoroczne ślubowanie miało miejsce w szczególnym czasie, gdy szkoła obchodzi jubileusz 30 lat istnienia. Ze zdwojoną radością serdecznie witamy nowych uczniów w Szkole św. Teresy.

12-10-2019
Autor: Aleksandra Mazanek
Panie Dyrektorze- dziękujemy!!!
Panie Dyrektorze,
 
 ze śpiewem na ustach, dziękujemy za mądrość, wsparcie i nieustającą opiekę.
 
Podziwiamy! Szanujemy! Kochamy!
 
Nauczyciele św. Tereski z p.Hanią Jarco
 
06-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Piątkowy wieczór z gośćmi z Ukrainy

W piątek, 4 października spotkaliśmy się wspólnie z gośćmi z Ukrainy. Były to ostanie chwile razem spędzone w szkolno - rodzinnym gronie. Grupa uczniów w niedzielę powróciła na Ukrainę. Piątkowe spotkanie rozpoczęło się modlitwą różańcową o pokój na Ukrainie. Rozważania czytane były zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do szkoły. W auli szkoły, podczas spotkania padło dużo ciepłych słów, miłych wspomnień i podziękowań. Wszyscy byliśmy wzruszeni tym, że mogliśmy wspólnie spędzić czas. Podczas tygodnia spędzonego w Polsce młodzież ukraińska uczestniczyła w wybranych zajęciach szkolnych, takich jak lekcja języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, wf-u, informatyki oraz muzyki. Miała także okazję brać udział w zajęciach teatralnych i plastycznych. Uczniowie mieli możliwość poznać bliżej Podkowę Leśną. Z całego serca dziękujemy tym, którzy zaangażowali się w pobyt grupy, a szczególnie tym wszystkim, którzy przyjęli w swoich domach gości z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy!

01-10-2019
Autor: Kamil Urbański
Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

1 października jest dla nas szczególnym dniem, wspominamy w nim patronkę naszej szkoły - św. Teresę od Dzieciątka Jezus. W dniu imienin świętej przyszliśmy na modlitwę z różami, które zostały ofiarowane naszej patronce. Uczniowie obejrzeli przedstawienie „Trudna Droga", w którym św. Teresa uczy nas tego, że „Krzyż Jezusa towarzyszył jej od kolebki, a Jezus pozwolił jej z pasją umiłować ten Krzyż". W modlitwie zawierzyliśmy siebie Krzyżowi Chrystusa. On ma być drogowskazem w drodze do świętości.

...św. Tereso od Dzieciątka Jezus módl się za nami.

30-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Pierwszy dzień wizyty gości z Ukrainy w Szkole św. Teresy

Dzisiaj gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów i nauczycieli z Ukrainy. Poniedziałek jest pierwszym dniem gości spędzonym w szkole. Wizyta rozpoczęła się poranną modlitwą przy relikwiach libańskich świętych w intencji pokoju na Ukrainie. Uczniowie ukraińscy podzieleni na grupy spędzili 5 lekcji w ławkach szkolnych, a 6 - 8 lekcję razem z najstarszymi klasami na zabawach integracyjnych.

29-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Klasa 1b i nowi uczniowie naszej szkoły w Domu Generalnym Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej

Dzisiaj uczniowie klasy 1b, podobnie jak uczniowie klasy równoległej w ubiegłą niedzielę, wraz z nowymi uczniami klas starszych, odwiedzili dom Zgromadzenia Sióstr św.Teresy od Dzieciątka Jezus. Niedzielne spotkanie to czas przygotowania do ślubowania, które odbędzie się 14 października. Uczniowie poznali bliżej patronkę naszej szkoły, jak również usłyszeli przypowieść o ołówku. 

22-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Piknik u św. Teresy

W sobotę, 21 września odbył się piknik św. Teresy. Spędzajac ten czas w rodzinnej atmosferze, dobrze się bawiliśmy. Jak co roku, nie zabrakło atrakcji. Można było malować na foliach, budować kulinarne konstrukcje architektoniczne, poznać misje robota, napisać dyktando, a przy tym spróbować różnych pyszności i napić się np. kongijskiej herbaty czy zjeść watę cukrową. Ponadto poznaliśmy nową dyscyplinę sportową - teqball. Nie zabrakło rozgrywek szachowych, piłkarzyków, ćwiczeń sensorycznych i meczu siatkówki piłką fitball. Na sali teatralnej odbył się koncert Milanowskiej Orkiestry Dętej oraz premiera przedstawienia teatralnego w niezwykłej obsadzie "Tadek Niejadek". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, obecność i mile spędzony czas!!!

...zapraszamy do obejrzenia zdjeć na fb...

22-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Klasa 1a i nasi nowi uczniowie w Domu Generalnym Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej

W niedzielę, 22 września uczniowie klasy 1a oraz pięcioro uczniów ze starszych klas wraz z rodzicami odwiedzili Dom Generalny Sióstr Terezjanek w Podkowie Leśnej. Spotkanie miało charakter przygotowania do uroczystości ślubowania, która odbędzie się w poniedziałek 14 października. 

13-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Szkoła św. Teresy pod Krzyżem.

W piątek, po pierwszej lekcji zebraliśmy się zwyczajowo na wspólną modlitwę, jednak dziś była ona szczególna. Uczniowie przynieśli ze sobą krzyże. Wyrażając nasze umiłowanie krzyża łączymy się z akcją "Polska pod krzyżem".
"...Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9,23).

09-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Prośba o wsparcie dla Pana Arkadiusza Maniuka

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice

Pan Arkadiusz Maniuk, wychowawca i nauczyciel języka angielskiego i plastyki, karykaturzysta i  muzyk zespołu Hetman, były pracownik naszej szkoły potrzebuje wsparcia.

Wiosną tego roku przeszedł poważną operację guza mózgu. Niestety doszło do uszkodzeń nerwów, co skutkuje połowicznym niedowładem oraz utratą wzroku w jednym oku.

Teraz Pan Arek wymaga dalszego leczenia onkologicznego i intensywnej, wielospecjalistycznej rehabilitacji. Jedna z zaprzyjaźnionych z Panem Arkiem osób zorganizowała na ten cel zbiórkę pieniędzy na portalu pomagam.pl.

Gdyby ktoś z Państwa miał wolę wspomóc  pana Arkadiusza Maniuka w walce o przywrócenie sprawności, może uzyskać więcej informacji w tej sprawie:    https://pomagam.pl/arekmaniuk .

08-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Pielgrzymka do Rokitna

W drugą niedzielę września odbyła się 32 pielgrzymka piesza do Matki Boskiej Rokitniańskiej Wspomożycielki Prymasów. Tradycyjnie w pielgrzymce wzięli udział uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W strugach deszczu, przezwyciężając siebie, zanieśliśmy intencje przed oblicze Matki ofiarując je Bogu. Cieszymy się i dziękujemy wszystkim za obecność i modlitwę przed Cudownym Obrazem Najświętszej Maryi Panny w Rokitnie.

01-09-2019
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020

Rozpoczął się rok szkolny. Społeczność szkolna zgromadziła się na uroczystych Mszach Świętych dla klas 0-6 oraz 7-8  Szkoły Podstawowej św. Teresy od Dzieciątka Jezus. 

U progu nowego roku szkolnego życzymy całej społeczności szkolnej, aby czas nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy był fascynującą przygodą, oraz pozwolił rozwijać się w przyjaznym gronie rówieśników i dorosłych, aby uczniowie szkoły wzrastali w świętości, mągrości i łasce.

...Święta Tereso módl się za nami

 

30-08-2019
Autor: Kamil Urbański
Spotkanie Formacyjne dla Nauczycieli - 30 sierpnia 2019

W piątek, 30 sierpnia odbyło się spotkanie formacyjne nauczycieli naszej szkoły w Ośrodku dla Ociemniałych w Laskach. Pedagodzy uczestniczyli w Eucharystii, którą celebrował o. Jan Dezyderiusz Pol oraz konferencjach prowadzonych przez kapłana Zakonu Braci Mniejszych. Dzień skupienia jest formą przygotowania duchowego na nowy rok szkolny.

Dokumenty

Zgłoszenie wypadku: 502-308-308
Zgłoszenia on-line: www.warta.pl

Biuletyn szkolny