Patronka - św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Patronka - opiekunka uczniów

Jeśli zgłębimy życiorys świętej Teresy, możemy spostrzec, iż nie miała ona łatwego dzieciństwa. Rozpieszczana przez siostry, jako najmłodsza z rodzeństwa i hołubiona przez ukochanego ojca, była nadwrażliwa, zdarzało się, że płakała niemal bez powodu. Wszelkie niepowodzenia i upokorzenia przeżywała dość boleśnie. Ucząc się na pensji u sióstr benedyktynek doświadczała niezrozumienia ze strony nauczycieli. Doznawała przykrości i złośliwości także od koleżanek. Swoje szkolne lata Teresa tak opisuje:
"Często słyszałam, że czas spędzony w szkole jest najlepszym i najprzyjemniejszym okresem w życiu. Niestety, w moim przypadku tak nie było; pięć lat, które w niej spędziłam, to lata najsmutniejsze w moim życiu (...)"
Święta Teresa przeżywała trudności w latach szkolnych, dlatego może zrozumieć różne, dzisiejsze problemy uczniów.
Jej późniejsze życie zakonne także nie było łatwe. Plan dnia przewidywał wiele obowiązków, m. in.: bardzo wczesne wstawanie, skromne posiłki, zachowanie milczenia w pewnych porach dnia, posłuszeństwo. Dobrowolne poddanie się przez Teresę tym doświadczeniom i dyscyplinie sprawia, że opieka świętej staje się wielką pomocą dla uczniów, również poddanych wymaganiom szkolnym.

Patronka - opiekunka nauczycieli

Jako mistrzyni nowicjatu w zakonie karmelitanek święta Teresa jest bliska powołaniu nauczyciela. Jedna z rzeźb nieopodal bazyliki w Lisieux została wręcz nazwana "ŚWIĘTA TERESA NAUCZYCIELKA".
W swoich pismach pracę nauczyciela Mała Teresa przyrównuje do pracy ogrodnika:
"Pan Bóg nie potrzebuje nikogo do wykonywania swego dzieła, ale tak jak pomaga wytrawnemu ogrodnikowi wyhodować rzadkie i delikatne rośliny, dając mu do tego potrzebną wiedzę, sobie zaś zastrzegając dawanie im wzrostu, tak samo i Jezus chce, aby mu pomagano."
Cytat ten zamieściliśmy w uroczystej uchwale podpisanej przez Radę Szkoły, Radę Pedagogiczną i uczniów.

Patronka mieszkająca w Podkowie Leśnej

W Podkowie Leśnej usytuowany jest Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W kaplicy zgromadzenia znajdują się relikwie świętej. Dzięki temu zaznacza się również jej fizyczna obecność.

Ważne informacje

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).

Aktualności

18-07-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Dyżury sekretariatu w wakacje

Szanowni Państwo,

od 19 lipca do 1 sierpnia sekretariat szkoły jest NIECZYNNY. 

Jeśli zaistnieje pilna potrzeba skorzystania z pracy sekretariatu, proszę kontaktować się mailowo anna.cichocka@szkola2.pl. w celu umówienia terminu spotkania.

W pozostałe dni wakacji zapraszamy w godzinach 10 - 14.

Marzena Prądzyńska

09-07-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Rekrutacja - harmonogram działań ósmoklasisty
07-07-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

               

 • 3 zeszyty 16- kartkowe w trzy linie (niebiesko - czerwone linie)
 • 2 zeszyty 16-kartkowe w kratkę
 • zeszyt A4 w kratkę 60-kartkowy
 • dzienniczek - zeszyt 32- kartkowy w kratkę
 • gumka do ścierania
 • 2 ołówki
 • temperówka
 • linijka
 • klej w sztyfcie
 • kredki ołówkowe
 • flamastry
 • nożyczki
 • 2 bloki rysunkowe i techniczne białe
 • 2 bloki rysunkowe i techniczne kolorowe
 • plastelina
 • 4 pędzelki w różnych rozmiarach
 • 2 teczki z gumką
 • chusteczki
 • strój na W-F: spodenki, koszulka, obuwie
 • obuwie na zmianę
 • worek na strój na W-F
 • worek na buty

 

25-06-2021
Autor: Kamil Urbański
Zakończenie roku szkolnego

Piątek, 25 czerwca, to ostatni dzień szkoły. Ten rok szkolny był drugim rokiem nauki na odległość. Uczniowie uczyli się w systemie zdalnym większość czasu, od końca października do końca maja. Mimo tak długiej pracy online, wydaje się, że udało się nam sprostać wyzwaniom przed jakimi musieliśmy stanąć. Wszyscy, młodsi i starsi uczniowie, nauczyciele i rodzice, mieliśmy już pewne doświadczenie w nauce na odległość, jednak nikt chyba nie spodziewał się, że przyjdzie nam pracować w takiej formie większość dni szkolnych. Komputer, telefon, tablet obok podręcznika i zeszytu były niezbędnymi narzędziami w edukacji. Po czasie rozłąki spowodowanej nauczaniem zdalnym wróciliśmy na kilka ostatnich tygodni do szkoły. Zmiany trybów nauki, przejście na stacjonarne nauczanie rodziło w nas wiele pytań, jednakże dzięki wzajemnemu wsparciu uczniów, rodziców i nauczycieli mogliśmy spokojnie uczyć się w szkolnych ławkach.

Ostatni dzień to czas odebrania świadectw oraz nagród za konkursy, w których uczniowie z sukcesami uczestniczyli podczas całego roku szkolnego. Bardzo dziękujemy wszystkim za ten rok szkolny.

Życzymy wam wszystkim pięknych, niezapomnianych przygód w wakacje!!!

21-06-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Podsumowanie olimpiad i konkursów przedmiotowych w mijającym roku szkolnym

Spośród 43 uczniów klas ósmych, 8 osób odniosło duże sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach i konkursach kuratoryjnych. Do tego grona dołączyła jedna uczennica klasy siódmej. Gratulujemy uczniom, rodzicom i ich nauczycielom.

Olimpiady ogólnopolskie i przedmiotowe konkursy kuratoryjne

 • Zuzanna Banasiewicz (8a)  została laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów oraz finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uzyskane tytuły zwolniły Zuzannę z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki z równoczesnym uzyskaniem maksymalnego wyniku z tych części egzaminu. Uczennica otrzymała celującą oceną z tych  przedmiotów na koniec nauki w szkole podstawowej. Ma też zagwarantowane pierwszeństwo w rekrutacji do wybranego LO. Zuzannie w przygotowaniach z matematyki pomagała Pani Anna Cichocka, a z języka polskiego Pani Jolanta Dąbrowska.
 • Zuzanna została też finalistką kuratoryjnego konkursu polonistycznego, a rok temu zdobyła tytuł laureata w kuratoryjnym konkursie biologicznym. Nad przygotowaniem do konkursu biologicznego czuwała Pani Hanna Gradkowska.
 • Jadwiga Dzudzewicz (8a) i Amelia Short  (8a), Wiktoria Aden (8b) i Jan Różański (8b) zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego dla Juniorów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych im. Samuela Lindego w Poznaniu. Laureaci tej olimpiady mogą wybierać w ofercie najlepszych liceów w Polsce,  gdyż uzyskany tytuł pozwala na przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie mogą też bez egzaminu zacząć naukę według programu International Baccalaureate w języku angielskim, w tak zwanej klasie IB,  a na koniec mogą zdawać międzynarodową maturę. Byli też zwolnieni z pisania części egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego i otrzymali szóstkę z tego przedmiotu. Uczniowie przygotowywali się pod okiem Pani Anny Walewskiej.
 • Jadzia została też finalistką kuratoryjnego konkursu języka angielskiego.
 • Hanna Wlazło (7a!) została   laureatką Olimpiady Historycznej Juniorów oraz finalistką kuratoryjnego konkursu z języka polskiego. Już dziś zapewniła sobie pierwszeństwo w przyszłorocznej rekrutacji do liceum. Opiekę nad uczennicą sprawowała z historii Pani Kinga Gaworska, a z języka polskiego Pani Justyna Głuszko.
 • Laura Ryfa (8a) została laureatką, a Jeremi Bieniasz (8b) i Igor Sadłocha (8a) zostali finalistami kuratoryjnego konkursu z matematyki. Tym samym Laura została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z zakresu matematyki i otrzymała najwyższą ocenę z tego przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły. Natomiast finaliści przedmiotowych konkursów kuratoryjnych uzyskali punkty rekrutacyjne, które pomogą im dostać się do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Uczniów przygotowywała Pani Anna Cichocka

Interdyscyplinarne konkursy kuratoryjne

 • Igor Sadłocha z kl. 8a rok temu uzyskał tytuł finalisty, a w tym roku sięgnął po najwyższe wyróżnienie. Został laureatem Konkursu Filozoficznego "W drodze ku mądrości" zorganizowanego przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne na zlecenie Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i jest pierwszym laureatem tego konkursu w historii naszej szkoły. Igor pracował pod kierunkiem Pani Anny Szymaszczyk.

 

16-06-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Harmonogram zakończenia roku szkolnego

Rok szkolny 2020/2021 chcemy zakończyć wspólną modlitwą.

Msze święte dla poszczególnych klas odbędą się w następujących dniach:

 • 22 czerwca (wtorek), godz. 19.00 – klasy 0 – 3
 • 23 czerwca (środa), godz. 19.00 – klasy 4 – 6
 • 24 czerwca (czwartek), godz. 19.00 – klasy 7 – 8

W czwartek, po Mszy świętej planowane jest zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych. Tego dnia uczniowie otrzymają m.in. kopie świadectwa ukończenia szkoły.  Oryginały  świadectw otrzymają następnego dnia o g. 8:00.  Natomiast zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają w piątek, 9 lipca. 

25 czerwca, w piątek zapraszamy do szkoły na spotkania z wychowawcami i rozdanie świadectw.

Wszystkie osoby, które będą brały udział w uroczystościach szkolnych przychodzą we własnych maseczkach, zachowują stosowną odległość (1,5 m). Prosimy, aby Państwo nie gromadzili się w szkole, a po spotkaniu opuścili budynek, aby umożliwić nam zdezynfekowanie sal i sprzętów.

 

 Godzina

Duża sala gimnastyczna

 Godzina

Aula

8.00

Klasy 8

 

 

9.00

Klasy 7

9.30

Klasy 4

10.00

Klasy 6

10.30

Klasy 3

11.00

Klasa 5

11.30

Klasy 2

12.00

Klasy 1

12.30

Klasa 0

07-06-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Wyniki konkursu fizycznego Lwiątko 2021

Konkurs odbył się w poniedziałek, 10 maja 2021. W naszej szkole brało w nim udział 4 uczniów. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na popularnym matematycznym Kangurze. Podobnie jak tam, w każdym z 30 zadań należy wybrać jedną z pięciu podsuniętych odpowiedzi. Za złą odpowiedź są punkty ujemne. Jest na to 75 minut i maksymalnie można zdobyć 150 p.  Na poziomie szkoły podstawowej jest jedna kategoria dla uczniów z klas 7 i 8.

Najwyższy wynik w Szkole św. Teresy uzskał Igor Sadłocha z kl. 8A otrzymując 86 p. i dodatkowo tytuł taon, przysługujący uczniom, który zmieścili się w przedziale 75 - 100 p. Wśród siódmoklasistów najlepszy wynik osiągnął Szymon Joński - Jastrzębowski zdobywając 58 punktów.

Więcej zadań można znaleźć na stronie konkursu lwiatko.org

28-05-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Plan lekcji od poniedziałku, 31 maja

Po 7 miesiącach nauki zdalnej i hybrydowej (w różnych wariantach) wracamy do nauki stacjonarnej. Od poniedziałku, 31 maja zajęcia będą sie odbywały się  wg planu, który  obowiązywał na początku roku szkolnego (od 10 września 2020 r.) Poniżej linki do planów lekcji:

Wracamy do planu dzwonków z początku roku szkolnego.

28-05-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Trzy dni egzaminu ósmoklasisty za nami

Od wtorku do czwartku, 25 - 27 maja, odbyły się trzy części egzaminu ósmoklasistów - z języka polskiego (wtorek), matematyki (środa) i języka obcego (czwartek). W całym kraju przystąpiło do niego ponad 360 tys. uczniów z 12,7 tys. szkół podstawowych. W naszej szkole egzamin pisało ponad 40 uczniów z dwóch klas. Ostatniego dnia uczniowie pisali test z języka  obcego. Większość uczniów w Polsce w (blisko 97%) wybrała język angielski (u nas 100%)..

Poniżej zamieszczamy linki do arkuszy egzaminacyjnych i odpowiedzi z języka polskiego, matematyki i angielskiego.

Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca.

26-05-2021
Autor: Kamil Urbański
Powrót do szkoły na rowerach...

Starsze klasy wróciły do szkoły. Młodsze w tym tygodniu uczą się zdalnie. Klasy 8 - zdają egzaminy i cała ich uwaga jest temu poświęcona. Rok młodsi koledzy i koleżanki tydzień lekcyjny zaczęli od wycieczki rowerowej. Pogoda dopisała. Klasa 7b wybrała się do Brwinowa, pokonując trasę drogami rowerowymi. Punktem docelowym był park miejskim.  Klasa 7a wybrała się na rajd po Lesie Młochowskim. Uczniowie pokonali dystans kilkunastu kilometrów duktami leśnymi. Klasy spędział czas ze sobą, integrując się. Były gry i zabawy, rozmowy i jedzenie pod chmurką. Powrót do szkoły na rowerze (wycieczka) to dobry prognostyk na kolejne dni :)

18-05-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Harmonogram działań ósmoklasisty - sprawdź ważne daty!

http://www.edukacja.warszawa.pl/sites/edukacja/files/rekrutacja/22840/attachments/harmonogram_dzialan_kandydata_2021.doc_2.pdf

Elektroniczny system rekrutacji -  publiczne szkoły warszawskie

https://warszawa.edu.com.pl/kandydat/app/

Elektroniczny system rekrutacji - publiczne szkoły z powiatu grodziskiego

https://powiatgrodziski.edu.com.pl/kandydat

Rekrutacja w powiecie pruszkowskim

http://www.powiat.pruszkow.pl/informacje/32187

 

17-05-2021
Autor: Kamil Urbański
Powrót do szkolnych ławek...

Uczniowie klas IV-VIII powrócili do nauki "stacjonarnej" w szkole. W poniedziałek rozpoczęła się nauka w systemie hybrydowym. Pierwsze godziny w szkole zagospodarowano na integrację uczniów w klasach. W kolejnych odbyły się lekcje według ustalonego planu. W tym tygodniu w budynku szkolnym uczą się klasy 4-6, w drugim tygodniu nauki hybrydowej w ławkach szkolnych zasiądą uczniowie klas 7-8. 

13-05-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Pożegnania

W piątek, 7 maja zmarła Pani Anna Błażejak, mama Pana Artura Błażejaka nauczyciela naszej szkoły i babcia Natalii z klasy 4b. Śp. Anna miała 70 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w piątek, 14 maja o g. 14:00 w Warszawie na cmentarzu bródnowskim. 

Rodzinie składamy wyrazy serdecznego współczucia i kierujemy słowa wsparcia w trudnych chwilach. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą modląc się:

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech spoczywa w pokoju.

11-05-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Plan pracy hybrydowej od 17 maja dla klas 4 - 8

Wszystkie klasy uczą się według planu z 10 września 2020 r., ale lekcje w szkole i w domu zaczynają się o pełnych godzinach. Plan znajduje się na stronie szkoły oraz zostanie przesłany przez wychowawców.

Tydzień 17 – 21 maja

Klasy 4 – 6 uczą się w szkole
Klasy 7 – 8 uczą się zdalnie


Tydzień 24 – 28 maja
Klasy 4 – 6 uczą się zdalnie
Klasy 7 – uczą się w szkole

Uczniowie klas ósmych uczestniczą w konsultacjach z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego w dniach 20, 21, 24 maja:

Klasa 8a

Klasa 8b

20 maja, czwartek

8.00 – POLSKI
9.00 – MATEMATYKA

10.00 – ANGIELSKI

8.00 – MATEMATYKA
9.00 – POLSKI
10.00 – ANGIELSKI

21 maja, piątek

10.00 – MATEMATYKA
11.00 – POLSKI
12.00 – POLSKI

9.00 – MATEMATYKA
10.00 – POLSKI
11.00 – POLSKI

24 maja, poniedziałek

8.00 – POLSKI
9.00 – ANGIELSKI
10.00 – MATEMATYKA

8.00 – MATEMATYKA
9.00 – ANGIELSKI
10.00 – SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ
11.00 – POLSKI

04-05-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Pożegnania
 • W środę, 28 kwietnia zmarła Pani Helena Szamburska, mama Pani Grażyny Danielczuk, pomagającej w klasie zero. Pogrzeb odbył się w środę, 5 maja o g. 10 w kościele pw. św. Floriana w Brwinowie. Śp. Helena miała 89 lat.
 • W niedzielę, 18 kwietnia zmarł Pan Robert Bartnik, tata Miriam z kl. 8a. Pan Robert miał 51 lat. Pogrzeb odbył się we wtorek, 4 maja o g. 11  w Zamościu. 
 • Tego samego dnia zmarł Pan Marek Ilnicki, mąż Pani Aurelii wychowawczyni klasy zerowej. Pan Marek miał 60 lat. Uroczystości pogrzebowe odbyły się we wtorek, 27 kwietnia w Warszawie i w czwartek, 29 kwietnia w Gdyni. 

Rodzinom składamy wyrazy serdecznego współczucia i kierujemy słowa wsparcia w trudnych chwilach. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych modląc się:

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech spoczywają w pokoju.

27-04-2021
Autor: Kamil Urbański
XIII Tydzień Biblijny w szkolnej wspólnocie

Za nami XIII Tydzień Biblijny. W trakcie obchodów tego wydarzenia rozważaliśmy Ewangelię wg. św. Marka. W tym szczególnym czasie mogliśmy sobie uświadomić, jak ważna jest Biblia, jak istotne jest czytanie jej osobiście, ale także rozważanie Słów Pana w rodzinie, wspólnocie parafialnej. W domach uczniowie przygotowali kącik biblijny - wyjątkowe miejsce dla Pisma Świętego. W ramach nauki szkolnej mogli sprawdzić się w quizie biblijnym przygotowanym specjalnie na tę okazję. W podkowiańskiej parafii od poniedziałku (19.04) do soboty (24.04) o g. 20 czytano Ewangelię wg św. Marka, dodatkowo prowadzona była transmisja online czytania. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że po Biblię będziemy teraz sięgać częściej.

"Weź to, czytaj! Weź to, czytaj!"

Wyznania (św. Augustyn)

21-04-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Gratulacje dla Zuzi Banasiewicz!

Zuziu, serdecznie gratulujemy Ci sukcesu, który jest nagrodą za Twoją pracowitość, wytrwałość, systematyczność i dojrzałość.

Jesteśmy dumni, że laureatka ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów jest uczennicą naszej szkoły.

Anna Cichocka – nauczycielka matematyki

16-04-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Gratulujemy laureatom Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów

Z radością informujemy, iż Jadzia Dzudzewicz i Amelia Short  (kl.8a), Wiktoria Aden i Jan Różański (kl.8b) zostali LAUREATAMI ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

Uczniowie pracowali na sukces cały rok i pomimo bardzo trudnych warunków wykazali się dojrzałą postawą, systematycznością, wytrwałością i ciężką pracą. Talentu też im nie brakuje!
 
Laureaci mogą teraz wybierać w ofercie najlepszych liceów w Polsce,  gdyż uzyskany tytuł pozwala na przyjęcie w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
Uczniowie mogą też bez egzaminu zacząć naukę według programu International Baccalaureate w języku angielskim, tak zwane klasy IB,  a na koniec zdawać międzynarodową maturę. 
 
Uczniom i ich Rodzicom serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
Anna Walewska - nauczycielka języka angielskiego
 
 
 
08-04-2021
Autor: Kamil Urbański
Aniela i Miłosz ekspertami w programie - Wygrajmy ze smogiem

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w ogólnopolskim programie edukacji ekologicznej „Wygrajmy ze smogiem”. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, nauczycieli i rodziców. Obejmuje swym zasięgiem 500 szkół z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Ma na celu budowanie i podnoszenie świadomości ekologicznej  i odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Stosuje zasadę nauki poprzez rozrywkę (edutainment)  oraz osobiste zaangażowanie uczestników. Program wspierany jest przez Polski Alarm Smogowy i Państwowy Instytut Badawczy NASK, finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jesienią 2020 r. uczniowie klas VII naszej szkoły  zgłosili się do konkursu na prezenterów telewizyjnych w programie. Osoby chętne przesłały do organizatorów kilkuminutowe  filmowe prezentacje własnych postaci. Spośród zgłaszających się osób Aniela Łada z 7a  i Miłosz Cybulski z klasy 7b byli najlepsi i zostali prowadzącymi program!

Początek programu planowany jest  na październik 2021r,

Już teraz filmiki z udziałem Anieli i Miłosza można obejrzeć na stronie

https://wygrajmyzesmogiem.pl/baza_wiedzy/

 

31-03-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Urodziny śp. ks. Leona Kantorskiego

Gdyby żył, dzisiaj kończyłby 103 lata. Ksiądz Leon Kantorski urodził się 31 marca 1918 r.

Przez 27 lat był proboszczem podkowiańskiej parafii. W sumie prawie pół wieku mieszkał w Podkowie Leśnej. W marcu 1988 r. jako pierwszy rzucił myśl by w naszym mieście powstała szkoła społeczna. Kiedy już powstała, wsparł tę inicjatywę, udostępniając na sale lekcyjne willę Błękit i pomieszczenia na plebanii. Nasza szkoła by nie powstała bez jego pomocy. Zmarł 26 lipca 2010 r. Miał 92 lata, z czego w kapłaństwie 63. Pamiętamy o nim.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

29-03-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zuzia Banasiewicz finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Pracowitość nagrodzona!
Jakiś czas temu informowaliśmy o sukcesie Zuzanny Banasiewicz uczennicy klasy 8a w kuratoryjnym Konkursie Polonistycznym. Teraz następna miła informacja - Zuzia  została finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uzyskany tytuł jest związany ze zwolnieniem z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i równoczesnym uzyskaniem maksymalnego wyniku z tej części egzaminu, celującą oceną z przedmiotu na koniec nauki w szkole podstawowej, gwarantuje również pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły średniej. Ostatni etap olimpiady (pisemny i ustny) odbył się pod koniec ubiegłego tygodnia. Wyniki ogłoszono w sobotę, 27 marca.
Gratulujemy Zuzannie i Jej Rodzicom.
 
Jola Dąbrowska - nauczycielka j. polskiego
25-03-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Na prośbę Urzędu Miasta Podkowa Leśna publikujemy informacje dotyczące spisu.

15-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło i Zuzia Banasiewicz zostały finalistkami Konkursu Polonistycznego

Hanna Wlazło, uczennica klasy 7a oraz Zuzanna Banasiewicz zostały finalistkami Konkursu Polonistycznego. Dziewczęta przeszły eliminacje szkolne i regionalne, zgłębiając wiedzę z antyku i średniowiecza. W etapie wojewódzkim zmierzyły się literaturą fantasy i science – fiction.

Hani i Zuzi gratulujemy tytułów i sukcesów.

Justyna Głuszko, nauczycielka języka polskiego

10-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Laura Ryfa została laureatką kuratoryjnego konkursu matematycznego, Jeremi Bieniasz i Igor Sadłocha finalistami konkursu!

Serdecznie gratulujemy ósmoklasistom - Laurze, Jeremiemu i Igorowi doskonałych wyników w Konkursie Matematycznym. Laura, jako laureatka zostanie zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z zakresu matematyki i otrzyma najwyższą ocenę z przedmiotu na świadectwie ukończenia szkoły. Finaliści uzyskają punkty rekrutacyjne, które pomogą im dostać się do wybranej szkoły ponadpodstawowej.

Anna Cichocka – nauczycielka matematyki

09-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Jadzia Dzudzewicz finalistką konkursu języka angielskiego!
 
Z przyjemnością informujemy, że Jadzia Dzudzewicz z klasy 8a zdobyła tytuł finalistki konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego.
 
Jadziu, dziękujemy Ci i życzymy dalszych sukcesów!
Rodzicom Jadzi - serdecznie gratulujemy.
 
Anna Walewska - nauczycielka języka angielskiego
08-03-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło została laureatką Olimpiady Historycznej!

"Szczęśliwa siódemka? Nie, ciężka praca..."

 
Hania Wlazło z klasy 7a została laureatką Olimpiady Historycznej Juniorów!
7 marca zostały ogłoszone wyniki finału tej ogólnopolskiej olimpiady i z wielką satysfakcją informuję, że Hania zajęła 7 miejsce w kraju!  
W zmaganiach pisemnych i ustnych w dniach 5 - 6 marca wzięło udział 76 osób, 20 zostało laureatami, a pozostali - finalistami. 
Gratulujemy Hani i jej Rodzicom!
 
Kinga Gaworska - nauczycielka historii
27-02-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski

Zmiany w planie lekcji od 1 marca 2021 r.

Od poniedziałku, 1 marca obowiązuje zmieniony plan lekcji dla klas 4 - 8. Zmianie uległy lekcje w klasach 6 - 8 zaznaczone na czerwono. 

21-02-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Podziękowanie za pomoc Siostrom Terezjankom – misjonarkom w Boliwii

Temu, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała ….

Ef 3, 20

Dzięki Bogu i Waszej pomocy s. Joanna powoli wraca do zdrowia. W czwartek, 18 lutego (po 6 dniach pobytu) wyszła ze szpitala. Siostra jest jeszcze bardzo słaba i proces leczenia trwa nadal, ale może się już odbywać w warunkach domowych. Wygląda na to, że jej dochodzenie do normalnego funkcjonowania, wymaga jeszcze długiej drogi. Po kuracji domowej wracają też do pełni sił s. Elżbieta i Kasia – misjonarka świecka, które to zdecydowanie lżej przechodzą infekcję koronawirusa.

Jak dotąd Siostry w Boliwii za leczenie szpitalne i domowe zapłaciły prawie 30 000,00 zł. Jest to blisko połowa tej sumy, która wpłynęła dzięki akcji Pana Dyrektora Grzegorza Dąbrowskiego, otwartości serca Ks. Proboszcza i Waszej wielkiej hojności. Okazuję się, że poprzez działanie mediów społecznościowych, prośba o pomoc modlitewną i materialną dotarła daleko poza tutejszą parafię, gdyż część wpłat na naszym misyjnym koncie zarejestrowano także z innych stron Polski.

Ze zbiórki w kościele otrzymałyśmy 11 326,40 zł i 100 dolarów. Poza tym w ubiegłym tygodniu przyszło ponad 100 przelewów bankowych, co dało sumę 60 875,00 zł. Razem zebrano 72 201,40 zł. Idąc za myślą św. Pawła możemy powiedzieć, że Pan Bóg przez św. Tereskę, uczynił zdecydowanie więcej, niż mogłyśmy się spodziewać – Jemu niech będzie chwała.

Zdaję sobie sprawę z tego, że złożone ofiary – to trud Waszej  bardzo ciężkiej pracy. Dlatego w poczuciu odpowiedzialności za tak wielki dar chcę zapewnić, że reszta pieniędzy zostanie przeznaczona zgodnie z intencją, na dalsze potrzeby zdrowotne sióstr i Kasi. Rozeznajemy też jakie są możliwości ubezpieczenia zdrowotnego naszych misjonarek. Zgłosiły się osoby z parafii, które zaoferowały fachową pomoc w tej dziedzinie. Ważne jest, by znaleźć odpowiednią firmę ubezpieczeniową, która dawałaby możliwość leczenia w boliwijskich realiach i była dla nas korzystna.

Chcemy otoczyć opieką i wsparciem również Kasię, która jako misjonarka świecka mieszka i pracuje w naszej placówce misyjnej. Kasia jest bardzo dobrą rehabilitantką, wiele już osób doprowadziła do sprawności fizycznej. Dzięki wcześniejszym wpływom na nasze konto misyjne udało się zakupić potrzebny sprzęt rehabilitacyjny. Kasia pomaga też siostrom w Centrum Pastoralnym św. Teresy od Dzieciątka Jezus, zwłaszcza w czasie pandemii, w przygotowaniu i rozdawaniu dzieciom posiłków.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Wam za modlitwy i ofiary. Dziękuję Ks. Proboszczowi i Panu Dyrektorowi, który osobiście tak mocno zaangażował się w akcję pomocy. Niech św. Teresa obsypuje wszystkich różanym deszczem Bożych łask.

 

s. Lucyna Lubińska CST
przełożona generalna
Sióstr Terezjanek

18-02-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zmarła s. Maksymiliana Wojnar - opiekunka szkół katolickich

W środę, 17 lutego zmarła siostra Maksymiliana Wojnar, która przez wiele lat opiekowała się szkołami katolickimi w Polsce.   W początkowym okresie formowania się naszej szkoły, ale i w następnych latach współpracowaliśmy z Siostrą. Poniżej wspomnienie zawarte w dziękczynieniu jakie opublikowaliśmy w 2011 r. po wybudowaniu nowego budynku szkolnego. Dalej linki do  informacji o siostrze Maksymilianie.

Czcigodna Siostro, za wszelkie dobro dla dla naszych szkół i Kościoła w Polsce, dziękujemy.

Pogrzeb Siostry Maksymiliany odbędzie się we wtorek, 23 lutego o g. 12 w Bazylice Mariackiej w Krakowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

14-02-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Prośba o pomoc dla s. Joanny - terezjanki i misjonarki w Boliwii

Blisko 5 lat temu trzy siostry terezjanki wyjechały na misje do Boliwii. Miasto Oruro, gdzie mieszkają, leży na wysokości blisko 4000 m n.p.m. Dla Europejczyków warunki klimatyczne są tam na tyle trudne, że jedna z sióstr ze względów zdrowotnych musiała opuścić misje. Dzisiaj są tam dwie siostry Elżbieta i Joanna oraz pani  Katarzyna – świecka wolontariuszka. Siostra Joanna w latach 2006 – 2009 pracowała w Szkole św. Teresy. Natomiast siostra Elżbieta kilka miesięcy temu była w Polsce i opowiadała w naszym kościele oraz w naszej szkole o pracy misji.

Covid nie ominął sióstr. Siostra Joanna przechodzi chorobę najciężej. Od piątku, 12 lutego jest w szpitalu. Służba zdrowia w Boliwii jest płatna i pobyt w szpitalu jest kosztowny.

Chcemy wesprzeć siostrę, zbierając fundusze na opłacenie leczenia. Szacujemy, że potrzeba ok. kilkudziesięciu tysięcy złotych. Stąd apel o pomoc. Pierwsza część zbiórki odbyła się w niedzielę, 14 lutego w podkowiańskim kościele. Ale pieniądze zbieramy w dalszym ciągu.

Możliwa jest wpłata na konto:

74 1600 1417 1846 7858 6000 0009 z dopiskiem „Misja Boliwia”

Zgromadzenie Sióstr św. Teresy od Dzieciątka Jezus

ul. Ejsmonda 17,  05-807 Podkowa Leśna, tel. 22 758 99 97

e-mail: misje-terezjanki@wp.pl

 

Prosimy też o modlitwę, przez najbliższy tydzień. Siostry terezjanki modlą się codziennie o g. 20 w kaplicy zakonnej. Dołączmy i my do tej modlitwy o g. 20 przez najbliższy tydzień (od niedzieli do niedzieli) odmawiając dziesiątek różańca w intencji s. Joanny i misji w Oruro.

Siostry na misji pełnią nie tylko rolę ewangelizacyjną. Prowadzą świetlicę dla dzieci. Aktualnie nauka w  Boliwii odbywa się zdalnie, ale 60% dzieci nie ma Internetu. Dla dzieci z ubogich rodzin siostry prowadzą zajęcia w małych grupach. Są ambasadorami Pana Jezusa w Boliwii, ale są też ambasadorami Polski i Podkowy Leśnej. Ich misja tam daleko w Oruro to także nasza odpowiedzialność.

09-02-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Biuletyn szkolny nr 2 jest już dostępny

Klikając na poniższy link możemy zapoznać się z aktualnym Biuletynem szkolnym. Zyczymy miłej lektury.

06-02-2021
Autor: Kamil Urbański
FILMY O NASZEJ SZKOLE zrealizowane przez uczennice i uczniów klas ósmych

Zapraszamy do obejrzenia filmów o naszej szkole:

1 film autorstwa Laury Ryfy i Dominiki Woźnickiej

2 film autorstwa Zosi Wróblewskiej i Wiktora Dąbrówki

  3 film autorstwa Marysi Mazurek, Zuzi Banasiewicz, Amelii Short, Jadzi Dzudzewicz, Miriam Bartnik, Julii Bidzińskiej oraz Alicji Madej.

01-02-2021
Autor: Kamil Urbański
Finał WOŚP w Podkowie Leśnej

31 stycznia odbył się 29 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W wydarzeniu brały udział sztaby podkowiańskich szkół, przedszkola oraz Ckio. Pośród wolontariuszy znaleźli się uczniowie klas ósmych naszej szkoły, którzy dzielnie wypełniali swoje zadania!
W sumie podczas kwest i aukcji wolontariusze podkowiańskich szkół, dzięki hojności Podkowian, zebrali: 39 983,30 zł i 63 euro.

http://podkowalesna.pl/aktualnosci/final-wosp-w-podkowie-lesnej-zakonczony-sukcesem/

29 final

29-01-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Sukcesy ósmoklasistów w konkursach kuratoryjnych

Kuratoryjne konkursy przedmiotowe składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Są to trudne i wymagające od dzieci wytrwałej pracy zawody wiedzy, dlatego niezwykle cieszymy się z sukcesów naszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do trzeciego, ostatniego etapu.

Jadwiga Dzudzewicz, uczennica klasy 8a, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka angielskiego.

Zuzia Banasiewicz (8a) zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego.

Laura Ryfa (8a), Jeremi Bieniasz (8b) i Igor Sadłocha (8a) są wśród 155 uczestników konkursu matematycznego w województwie.

Konkursy są organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

29-01-2021
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło w etapie wojewódzkim konkursu języka polskiego

Hania Wlazło, uczennica klasy 7a, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu języka polskiego oraganizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Brawo!

14-01-2021
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zajęcia stacjonarne dla klas 1 - 3
od poniedziałku, 18 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo,

od poniedziałku, 18  stycznia wznawiamy zajęcia stacjonarne dla klas 1 – 3.

Kierując się troską o zdrowie i komfort dzieci i pracowników, skorzystaliśmy z zasobów lokalowych naszego budynku. Uczniowie są rozdzieleni zgodnie z poziomami klas, w jak największym stopniu odizolowani od siebie. Niektóre z klas uczą się na piętrze, dzieci wchodzą do szkoły wejściami A i B. Uczniowie korzystający z wejścia B mają szatnię w nowej części budynku.  Zwracamy szczególną uwagę na wykorzystanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi, i zdrowym rozsądkiem, stref wspólnych – korytarzy, sal gimnastycznych i informatycznej.

Plan lekcji znajduje się na stronie szkoły w zakładce: Ważne informacje/Plan lekcji stacjonarny  klas 0 – 3 od 18 stycznia 2021 r.

Sposób zorganizowania zajęć świetlicowych dostosujemy do liczebności grupy. Świetlica pracuje do godz. 17.00.

Organizacja zajęć:

Klasa

Wejście/

wyjście/szatnia

Nr sali lekcyjnej

Angielski – nr sali

Świetlica – nr sali

Obiad

 

0

A

26

26

26

w sali

1a

A

25

62

27

w sali

1b

A

28

64

27

w sali

2a

B

72, piętro

86

78, piętro

w stołówce

2b

B

71, piętro

76

78, piętro

w stołówce

3a

A

32

41

aula

w sali

3b

B

35

41

aula

w sali

 

 

 

Szkolne wytyczne sanitarne:

 • Uczniowie

1. Do szkoły może uczęszczać dziecko bez objawów chorobowych.

2. Przy wejściu do szkoły uczniowie mają mierzoną temperaturę. Jeśli przekracza ona 37,5 stopnia, prosimy opiekunów o odebranie dziecka ze szkoły.

3. Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu.

4. Uczniowie posiadają własne wyposażenie szkolne – podręczniki, piórnik itp., którymi się nie wymieniają, nie pożyczają sobie. Swoje rzeczy przechowują w szafkach lub plecakach.

5. Uczniowie korzystają z własnych pojemników na posiłek i napoje.

6. W przestrzeniach wspólnych dzieci zakładają maski. Maski można zdjąć na polecenie nauczyciela podczas lekcji.

 

 • Rodzice

1. Dziecko może być przyprowadzone do szkoły wyłącznie przez opiekuna bez objawów chorobowych.

2. Opiekunowie wchodzą do szkoły (w razie konieczności) zachowując następujące zasady: jeden opiekun z dzieckiem, dystans od kolejnego opiekuna 1, 5 m, dystans od pracowników szkoły, mają osłonę ust i nosa, przy wejściu dezynfekują ręce.

3. Opiekunowie poruszają się wyłącznie w strefie rodzica, nie wchodzą do pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia.

 

Pozostałe regulacje zostały ujęte w zarządzeniu dyrektora na początku roku szkolnego (dostępne na stronie szkoły).

Marzena Prądzyńska

 

30-12-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Pożegnania
 • Zmarł tata Martyny Bartosiewicz, tegorocznej absolwentki Szkoły św. Teresy. Pan Krzysztof Bartosiewicz odszedł we wtorek, 22 grudnia 2020 r. Miał 54 lata. Msza św. pogrzebowa odbyła się  tydzień później, 29 grudnia  w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim. Martynie i jej mamie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
 • W piątek, 25 grudnia zmarła mama Marysi Rawickiej, absolwentki Gimnazjum św. Hieronima z 2018 r. Msza św. pogrzebowa za śp. doktor Annę Gąsiorowską - Rawicką – została odprawiona w kościele p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie w czwartek, 31 grudnia 2020 o g. 11.  Marysi i jej tacie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
 • W czwartek, 24 grudnia 2020 r. zmarł Pan Stanisław Celjowski, przez wiele lat nauczyciel fizyki w Gimnazjum św. Hieronima i Szkole św. Teresy. Miał 83 lata. Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele p.w. św. Kazimierza w Pruszkowie we wtorek, 5 stycznia 2021 r. o g. 13:30. Rodzinie Pana Stanisława, a przede wszystkim żonie, składamy serdeczne wyrazy współczucia.
 • W poniedziałek 28 grudnia 2020 r. zmarł o. Włodzimierz Zatorski, mnich opactwa benedyktynów w Tyńcu. Przez dwa kolejne lata pod koniec sierpnia w 2013 i 2014 prowadził dla nauczycieli naszej szkoły rekolekcje wyjazdowe w Tyńcu. Pogrzeb odbył się w sobotę, 2 stycznia o 11:30 w kościele opactwa benedyktynów w Tyńcu.  Więcej informacji na https://opactwotynieckie.pl/odejscie-do-pana-o-wlodzimierza/
 • W wieku 92 lat zmarła 25 grudnia w Warszawie Izabela Dzieduszycka, zasłużona działaczka społeczna i katolicka, związana z Klubem Inteligencji Katolickiej w Warszawie. W 1983 r. wraz z grupą przyjaciół założyła „Przymierze Rodzin”, któremu przewodniczyła przez 33 lata.  Pod jej kierownictwem zostały wybudowane szkoła i uczelnia wyższa „Przymierza Rodzin” na warszawskim Ursynowie, powstały szkoły w Garwolinie, na Bielanach i Mokotowie.
  W styczniu 2003 roku gościliśmy w naszej szkole Panią Izabelę. Dzieliła się wtedy z przedstawicielami naszego Komitetu Budowy Szkoły doświadczeniami przy budowaniu Szkoły "Przymierza Rodzin" na Ursynowie. Więcej informacji na https://ekai.pl/zmarla-izabela-dzieduszycka-zalozycielka-przymierza-rodzin/

 

Za zmarłych modlimy się: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niecz odpoczywają w pokoju.

22-12-2020
Autor: Kamil Urbański
Życzenia na Boże Narodzenie

Życząc wesołych i radosnych Świat Bożego Narodzenia zachęcamy również do obejrzenia przedstawień: 

 

 

21-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Terminarz - wigilie klasowe i ferie

Wigilie klasowe – 22 grudnia, wtorek:

klasa 0 - zajęcia, świetlica i obiad bez zmian,

klasy 1 - 3 mają dwie lekcje i spotkanie wigilijne z wychowawcą,

klasy 4 - 8 odbywają lekcje według planu na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych, na czwartej godzinie spotkanie wigilijne z wychowawcą.

Przerwa świąteczna:

23 grudnia 2020 r. – 3 stycznia 2021 r. 

Ferie zimowe:

4 stycznia – 17 stycznia 2021 r. 

Zakończenie 1. semestru – Rada Pedagogiczna

1 lutego 2021 r. 

Zebrania rodziców:

3 lutego 2021 r.

 

 

15-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Ósmoklasiści w drugim etapie olimpiady języka angielskiego

Z radością informujemy,  że Wiktoria Aden, Jadzia Dzudzewicz, Jan Różański i Amelia Short znaleźli się w drugim etapie Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

15-12-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Hania Wlazło w eliminacjach centralnych Olimpiady Historycznej Juniorów

Hania Wlazło, uczennica klasy 7a zakwalifikowała się z doskonałym wynikiem do finału ogólnopolskiej olimpiady historycznej dla uczniów szkół podstawowych.

W eliminacjach okręgowych uzyskała 97 punktów na 100 możliwych, w tym z odpowiedzi ustnej dostała 100%.

Dla Hanki i dla Pani Kingi Gaworskiej - wielkie brawa!

 

27-11-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Harmonogram zakończenia 1. semestru

·        14 grudnia 2020 r. (poniedziałek) – rada przygotowująca klasyfikację,

wystawienie ocen proponowanych (zgodnie z przedstawionym wcześniej kalendarzem)

·        1 lutego 2021 r. (poniedziałek) – rada klasyfikacyjna, zakończenie 1. semestru

(miała być 11 stycznia, nastąpi przesunięcie) 

·        3 lutego 2021 r. (środa) – zebrania rodziców, podsumowanie pierwszego semestru

 

21-11-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Konkurs resytatorski w Stawisku

 W październiku, na krótko przed zamknięciem szkół, wzięliśmy udział w XX jubileuszowej edycji Konkursu Recytatorskiego im. Jarosława Iwaszkiewicza w Stawisku. Uczestnicy prezentowali tym razem teksty literatury światowej przetłumaczone na język polski. W konkursie wzięło udział blisko 50 uczniów. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni.

 • Laura Ryfa z kl. 8a i Szymon Joński-Jastrzębowski z kl. 7a zdobyli ex aequo trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej
 • Julia Blejwas kl. 5 otrzymała Nagrodę Burmistrza Podkowy Leśnej
 • Michał Harczuk i Janek Małkuszewski z kl. 5 - otrzymali wyróżnienia

Gratulujemy!

Na zdjęciu uczestnicy konkusu z naszej szkoły wraz z opiekunką Pania Justyną Głuszko.

18-11-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Konkursy przedmiotowe - zasady bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,
etapy szkolne konkursów przedmiotowych z biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w szkole w dniach:
• 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
• 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)
Wszystkie konkursy odbywają się w auli szkolnej z zachowaniem wytycznych sanitarnych.
Jeśli grupa jest większa niż 15 osób, dzielimy ją i część dzieci pisze w sali geograficznej. Oba pomieszczenia są dość duże i pozwalają na zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy piszącymi.
Sale są zdezynfekowane i wywietrzone.
Prosimy, aby uczestnicy konkursów:
- wchodzili do szkoły wejściem C – przy auli
- zdezynfekowali dłonie
- zakrywali nos i usta
- zachowali dystans i nie grupowali się przed i po konkursie.

Przypominamy, że również etapy rejonowe konkursów przedmiotowych zostaną przeprowadzone w szkole:
• język polski – 24 listopada, 9.00
• matematyka – 25 listopada, 9.00
• język angielski – 1 grudnia, 9.00


16-11-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Etap rejonowy konkursów przedmiotowych.

Zaktualizowany harmonogram konkursów - etap II - rejonowy.

Konkursy odbywają się w szkole.

07-11-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Konkursy przedmiotowe

Na stronach MSCDN pojawiła się nastepująca informacja dotycząca konkursów przedmiotowych. Z regulaminu wynika, że szkolne i rejonowe etapy konkursów odbędą się stacjonarnie w szkole. Będziemy informować o zasadach i formie. 

Etapy szkolne konkursów przedmiotowych z historii, fizyki, biologii, wos, geografii i chemii będą zorganizowane w dniach:

 • 16 listopada 2020 r. – historia (godz. 9.00) i fizyka (godz. 12.00)
 • 19 listopada 2020 r. – biologia (godz. 9.00) i wiedza o społeczeństwie (godz. 12.00)
 • 20 listopada 2020 r. – geografia (godz. 9.00) i chemia (godz. 12.00)


Szczegółowy harmonogram etapu szkolnego

Organizację konkursów umożliwia  §1 pkt 2 lit. d rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020r., poz. 1960).


Uaktualniony harmonogram etapu rejonowego oraz wojewódzkiego dla powyższych konkursów zostanie opublikowany  w najbliższym czasie.


Harmonogramy konkursów przedmiotowych, których etapy szkolne do chwili obecnej zostały przeprowadzone oraz harmonogramy konkursów tematycznych i interdyscyplinarnych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty pozostają bez zmian.


Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.

30-10-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Końcowe podsumowanie Rodzinnego quizu o św. Teresie od Dzieciątka Jezus

Zakoćzyliśmy Rodzinny quiz o św. Teresie od Dzieciątka Jezus. W kolejnych 3 edycjach konkursu można było zdobyć maksymalnie 53 punkty. Taki rezultat uzyskało 12 uczniów z 9 rodzin, stając się laureatami konkursu. Główna nagroda będzie wylosowana dla jednej z 9 rodzin. O terminie losowania poinformujemy laureatów do wtorku, 3 listopada.

Klikając na kolejne linki można się zapoznać z dokumentacją quizu.

 

23-10-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Praca zdalna od 26 października

Szanowni Państwo,

Od poniedziałku 26 października do 8 listopada klasy 4 – 8 będą uczyć się w sposób zdalny.

Lekcje będą się odbywać według planu, który zamieścimy na stronie szkoły w weekend.

Od 24 października nie ma zajęć dodatkowych, nie odbywają się zajęcia sobotnie.

Dzieci zabrały dzisiaj podręczniki ze szkoły. Wszystkich, którzy tego nie zrobili, zapraszamy jutro w godz. 9.00 – 12.00.

Wypożyczenie komputerów dla uczniów będzie możliwe w sobotę, 24 października w godz. 9.00 – 12.00 w sali 32. Wychowawcy doprecyzują listę dzieci, które będą mogły wypożyczyć szkolny sprzęt.

Nie ma jeszcze decyzji kuratorium w sprawie konkursów przedmiotowych. Będziemy informować na bieżąco,  jak tylko się pojawi.

Bardziej szczegółowe informacje prześlę przez dziennik elektroniczny w sobotę lub niedzielę.

 

Marzena Prądzyńska

23-10-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Odwołane zajęcia 24 października

24 października, w sobotę nie odbywają się żadne zajęcia stacjonarne na terenie szkoły.

W tym dniu rezygnujemy z popraw, sobotnich przygotowań do egzaminu i kółek.

Zapraszamy jedynie osoby, które będą odbierać podręczniki lub zostaną powiadomione o możliwości wypożyczenia komputera.

23-10-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Konkursy przedmiotowe

WAŻNA INFORMACJA

 

W związku z wprowadzanymi przez Rząd obostrzeniami konkursy przedmiotowe na etapie szkolnym z historii, fizyki, biologii, wiedzy o społeczeństwie, geografii i chemii
nie odbędą się w zaplanowanych w harmonogramie terminach
, tj. w dniach 27 – 29 października 2020 r.

 

Nowe terminy powyższych konkursów przedmiotowych zostaną opublikowanie na naszej stronie internetowej - prosimy o regularne monitorowanie naszej strony i zapoznawanie się z bieżącymi komunikatami.

 

Decyzję o zmianie terminów konkursów podjęto zgodnie z §14 pkt. 10 Regulaminu konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa mazowieckiego w roku szkolnym 2020/2021.

19-10-2020
Autor: Kamil Urbański
Uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus

W środę, 14 października klasy pierwsze oraz nowi uczniowie starszych klas zostali włączeni do szkolnej społeczności podczas uroczystego pasowania na uczniów i uczennice Szkoły św. Teresy. Uroczystość odbyła się rano, przed rozpoczęciem lekcji w sali gimnastycznej. 

Świętując i ciesząc się z obecności nowych uczniów w naszej szkole zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej w linku.

 

16-10-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Nowe wytyczne sanitarne w strefach żółtych i czerwonych

Premier RP ogłosił nowe zasady bezpieczeństwa, które będą obowiązywac od soboty, 17 października.

Powiat grodziski znajduje się w strefie żółtej, więc obowiązują nas następujące wytyczne:

 • lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
 • ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
 • od 19.10 – ograniczona liczba osób na weselach i innych uroczystościach – max. 20 osób, bez możliwości zabawy tanecznej;
 • w uroczystościach religijnych może uczestniczyć max. 1 osoba na 4m2;
 • w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 25 osób;
 • w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie hybrydowe;
 • wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
 • w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
 • zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Zgodnie z wytycznymi szkoły podstawowe pracują stacjonarnie. Zawieszamy zajęcia dodatkowe na pływalni. Uczniów i rodziców prosimy o przestrzeganie szkolnych zasad sanitarnych. Jeśli mają Państwo pytania związane z pracą szkoły w czasie epidemii, zachęcamy do kontaktu.

16-10-2020
Autor: Kamil Urbański
42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową

Dziś przypada 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, na Stolicę Piotrową. 16 października 1978 roku był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi". Poranne modlitwy kierowano za przyczyną Świętego Papieża, uczniowie na lekcjach wykonywali prace o św. Janie Pawle II.

Święty Janie Pawle II módl się za nami...

 

14-10-2020
Autor: Kamil Urbański
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Świętej Teresy

W Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto naszej szkoły uczniowie wykonali prace plastyczne: sześciany oraz wizytówki klas. Zadaniem tym chcemy podkreślić, że jesteśmy uczniowsko - nauczycielską wspólnotą. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

04-10-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Pięć praktycznych wskazówek wychowawczych od rodziców św. Teresy

W niedzielę, 4 października modliliśmy się modlitwą różańcową razem ze św. Teresą. Ten zwyczaj modlitwy rodziców za dzieci stał się już tradycją w naszej szkole. Obok rozważań poszczególnych tajemnic różańcowych, prowadzący modlitwę ks. Krzysztof przedstawił 5 rad wychowawczych od rodziców św. Teresy. Oto one:

 1. Od samego początku ofiaruj Bogu każde ze swych dzieci.
 2. Kochaj swoje dzieci i obdarzaj je mnóstwem czułości.
 3. Nie poddawaj się, jeśli twoje dziecko jest trudne.
 4. Bądź dla swych dzieci przykładem miłości dobroczynnej.
 5. Baw się ze swoimi dziećmi.

Klikając na poniższy link można zapoznać się z pełnym tekstem wskazówek:

01-10-2020
Autor: Kamil Urbański
Modlitwa ze Świętą Teresą od Dzieciątka Jezus
Dziś wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - patronki naszej szkoły. W tym roku świętowaliśmy w klasach: wspólną modlitwą przy figurce św. Tereski, przypomnieniem wiadomości o Jej życiu, rysując obrazki i mapy myśli „moja Mała Droga”, śpiewając. Dzień uroczysty, ale równocześnie wesoły 🙂
Patronko nasza, Święta Tereso- módl się za nami!
01-10-2020
Autor: Kamil Urbański
1 października - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Dziś przypada liturgiczne wspomnienie patronki naszej szkoły, świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. 

Zachcamy do modlitwy ze świętą Teresą oraz lektury katechezy Papieża Benedykta XVI wygłoszonej podczas audiencji generalnej 6 kwietnia 2011 r.

Drodzy bracia i siostry,
Dziś chciałbym opowiedzieć wam o świętej Teresie z Lisieux - Teresie od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która przeżyła na tym świecie zaledwie 24 lata, u schyłku XIX wieku, wiodąc życie bardzo zwyczajne i ukryte, która jednak po śmierci i ogłoszeniu jej pism, stała się jedną z najbardziej znanych i kochanych świętych. „Mała Tereska” nigdy nie przestała pomagać duszom najprostszym, maluczkim, ubogim i cierpiącym, które ją o to prosiły, ale rozświetliła również cały Kościół swoją głęboką nauką duchową, i to do tego stopnia, że w 1997 r. czcigodny Jan Paweł II zechciał obdarzyć ją tytułem doktora Kościoła, dodanym do tytułu patronki misji, jaki nadał jej Pius XI w 1939 r. Mój umiłowany Poprzednik określił ją jako „ekspertkę od scientia amoris” (Novo Millennio ineunte, 27). Naukę tę, która widzi, jak cała prawda wiary jaśnieje w miłości, Teresa wyraża głównie w opowieści o swoim życiu, ogłoszonej w rok po jej śmierci pod tytułem „Dzieje duszy”.

Jest to książka, która odniosła szybko ogromny sukces, którą przetłumaczono na wiele języków i która rozeszła się po całym świecie. Chciałbym wezwać was do ponownego odkrycia tego małego-wielkiego skarbu, tego świetlistego komentarza do Ewangelii, przeżytego w pełni! „Dzieje duszy” są bowiem cudowną historią Miłości, opowiedzianą w sposób tak prawdziwy, prosty i świeży, że czytelnik nie może nie zostać nią porwany! Ale cóż to jest ta Miłość, która przepełniła całe życie Teresy - od dzieciństwa aż po śmierć? Drodzy przyjaciele, owa Miłość ma Oblicze, ma Imię - jest nią Jezus! Święta nieustannie mówi o Jezusie. Chcemy więc przemierzyć znów wielkie etapy jej życia, aby wejść w serce jej nauki.

Teresa urodziła się 2 stycznia 1873 w Alençon - mieście we francuskiej Normandii. Była najmłodszą córką Ludwika i Zelii Martinów, przykładnych małżonków i rodziców, ogłoszonych wspólnie błogosławionymi 19 października 2008 r. Mieli oni dziewięcioro dzieci, z których czworo zmarło w młodym wieku. Pozostało pięć córek, z których wszystkie wybrały życie zakonne. Teresę, gdy miała 4 lata, głęboko zraniła śmierć jej matki (Rkps A, 13r). Ojciec z córkami przeniósł się wówczas do miasta Lisieux, gdzie Święta spędzi całe swoje życie. Później Teresa, dotknięta poważną chorobą nerwową, została uzdrowiona dzięki łasce Bożej, którą sama określiła jako „uśmiech Madonny” (tamże, 29v-30v). Przyjęła następnie Pierwszą Komunię, którą głęboko przeżyła (tamże, 35r) i umieściła Jezusa Eucharystycznego w centrum swego istnienia.

„Łaska Bożego Narodzenia” w 1886 r. oznacza wielki zwrot, nazwany przez nią jej „wielkim nawróceniem” (tamże, 44v-45r). Zostaje mianowicie całkowicie wyleczona ze swej dziecięcej nadwrażliwości i rozpoczyna „bieg jako gigant”. W wieku 14 lat Teresa zbliża się coraz bardziej, z wielką wiarą, do Jezusa Ukrzyżowanego i bierze sobie do serca przypadek, pozornie rozpaczliwy, pewnego przestępcy, skazanego na śmierć i powieszonego (tamże, 45v-46v). „Chciałam za wszelką cenę nie dopuścić do tego, by poszedł do piekła” - pisze Święta, mając pewność, że jej modlitwa sprawiła, iż wszedł on w kontakt ze zbawczą Krwią Jezusa. Jest to pierwsze i podstawowe doświadczenie macierzyństwa duchowego, o którym napisała, że „zaufała niezłomnie nieskończonemu miłosierdziu Jezusa”. Wraz z Najświętszą Maryją Panną młoda Teresa „sercem matki” kocha, wierzy i ma nadzieję (por. PR 6/10r).

W listopadzie 1887 Teresa udaje się z pielgrzymką do Rzymu razem z ojcem i siostrą Celiną (tamże, 55v-67r). Szczytowym punktem jest dla niej audiencja u papieża Leona XIII, którego prosi o zezwolenie na wstąpienie - w wieku zaledwie 15 lat - do Karmelu w Lisieux. W rok później jej pragnienie się spełnia: staje się karmelitanką, „aby zbawiać dusze i modlić się za kapłanów” (tamże, 69v). Równocześnie rozpoczyna się także bolesna i upokarzająca choroba umysłowa jej ojca. Jest to wielkie cierpienie, które prowadzi Teresę do rozważania Oblicza Jezusa w Jego Męce (tamże, 71rv). W ten sposób jej imię jako zakonnicy - siostra Teresa od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza - wyraża program całego jej życia, we wspólnocie z podstawowymi tajemnicami Wcielenia i Odkupienia. Jej śluby zakonne, złożone w święto Narodzenia Maryi - 8 września 1890 - są dla niej prawdziwym małżeństwem duchowym w „maleńkości” ewangelicznej, charakteryzującej się symbolem kwiatu: „Narodzenie Maryi! Jakież to piękne święto na to, by stać się w nim oblubienicą Jezusa... W tym dniu mała Najświętsza Dziewica ofiarowała małemu Jezusowi swój mały kwiatek” - napisała Teresa (tamże, 77r). Dla niej bycie zakonnicą oznacza bycie oblubienicą Jezusa i matką dusz (por. Rkps B, 2v). W tym samym dniu Święta układa modlitwę, która wskazuje całe ukierunkowanie jej życia: prosi Jezusa o dar Jego nieskończonej Miłości, bycia najmniejszą, a zwłaszcza prosi o zbawienie wszystkich ludzi: „Żeby dziś nie potępiła się ani jedna dusza” (Modl. 2). Wielkie znaczenie ma jej ofiarowanie się Miłości Miłosiernej, dokonane w uroczystość Trójcy Przenajświętszej w 1895 (Rkps A, 83v-84r; Modl. 6): jest ofiara, którą Teresa będzie dzieliła wkrótce ze swymi współsiostrami, będąc już wicemistrzynią nowicjatu.

Dziesięć lat po „Łasce Bożego Narodzenia”, w 1896 nadchodzi „Łaska Wielkanocy”, otwierająca ostatni okres życia Teresy wraz z rozpoczęciem jej męki w głębokiej jedności z Męką Jezusa; chodzi o cierpienie ciała, wraz z chorobą, która doprowadzi ją do śmierci przez wielkie cierpienia, przede wszystkim jednak chodzi o cierpienie duszy z niezwykle bolesnymi doświadczeniami wiary (Rkps C, 4v-7v). Wraz z Maryją pod Krzyżem Jezusa Teresa przeżywa wówczas wiarę bardziej heroiczną, niczym światło w ciemnościach, które ogarniają jej duszę. Karmelitanka ma świadomość, że przeżywa tę wielką próbę dla zbawienia wszystkich ateistów współczesnego świata, których nazywa „braćmi”. Przeżywa więc jeszcze intensywniej miłość braterską ( 8r-33v): do sióstr ze swej wspólnoty, do swych braci duchowych - misjonarzy, do kapłanów i do wszystkich ludzi, szczególnie tych najdalszych. Staje się prawdziwie „siostrą powszechną”! Jej czuła i uśmiechnięta miłość wyraża głęboką radość, której tajemnicę nam ujawnia: „Jezu, moją radością jest kochać Ciebie” (Poezja 45/7). W owym kontekście cierpienia, żyjąc największą miłością w najdrobniejszych sprawach codziennego życia, Święta doprowadza do wypełnienia swe powołanie bycia Miłością w sercu Kościoła (por. Rkps B, 3v).

Teresa zmarła wieczorem 30 września 1897, wypowiadając proste słowa: „Boże mój, kocham Cię!”, spoglądając na krucyfiks, który trzymała w swych dłoniach. Te ostatnie słowa Świętej są kluczem całej jej nauki, jej odczytywania Ewangelii. Akt miłości, wyrażony w tym ostatnim tchnieniu, był jakby nieustannym oddechem jej duszy, jak uderzenie serca. Proste słowa „Jezu, kocham Cię” znajdują się w centrum wszystkich jej pism. Akt miłości do Jezusa zanurza ją w Trójcę Przenajświętszą. Pisze ona: „Ach, wiesz to, Boski Jezus, że Cię kocham, Duch Miłości rozpala mnie swoim płomieniem, a kochając Ciebie, przyciągam Ojca” (Poezje 17/2).
Drodzy przyjaciele, również my wraz ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus powinniśmy móc powtarzać codziennie Panu, że chcemy żyć w miłości do Niego i do innych, uczyć się w szkole świętych oraz kochać prawdziwie i całkowicie. Teresa jest jedną z tych „maluczkich” z Ewangelii, którzy pozwalają, aby Bóg prowadził ich w głębię swej tajemnicy. Jest przewodniczką dla wszystkich, przede wszystkim zaś dla tych, którzy w ludzie Bożym pełnią posługę teologów. Z pokorą i miłością, wiarą i nadzieją Teresa wkracza ciągle w serce Pisma Świętego, które otwiera na nowo Tajemnicę Chrystusa. I taka lektura Biblii, karmiona nauką miłości, nie przeciwstawia się nauce akademickiej. Nauka świętych bowiem, o której ona sama opowiada na ostatniej stronie „Dziejów duszy”, jest nauką najwyższą. „Rozumieli to wszyscy święci, a najlepiej może ci, którzy na cały świat roznieśli światło nauki ewangelicznej. Czyż św. Paweł, Augustyn, Jan od Krzyża, Tomasz z Akwinu, Franciszek, Dominik i tylu innych wybitnych Przyjaciół Boga, nie w modlitwie czerpali ową mądrość Bożą, wprawiającą w zdumienie największych geniuszy?” (Rkps C, 36 r). Eucharystia, nierozdzielna od Ewangelii, jest dla Teresy Sakramentem Miłości Boga, który uniża się aż do końca, aby wznieść nas aż do Siebie. W swym ostatnim Liście - na temat obrazu, który przedstawia Dzieciątko Jezus w konsekrowanej hostii, Święta pisze następujące proste słowa: „Nie mogę lękać się Boga, który dla mnie stał się tak mały (...) Kocham Go!... ponieważ On jest tylko miłością i miłosierdziem!” (List 266).
W Ewangelii Teresa odkrywa przede wszystkim Miłosierdzie Jezusa, tak iż stwierdza: „Mnie obdarzył On swoim nieskończonym Miłosierdziem, w świetle którego rozważam i adoruję wszystkie pozostałe doskonałości Boże. Wszystkie one ukazują mi się opromienione miłością, nawet sama Sprawiedliwość (ona może nawet bardziej niż inne) wydaje mi się przyodziana miłością...” (Rkps A, 84r). Tak oto wypowiada się również w ostatnich wierszach „Dziejów duszy”: „Zaledwie skieruję wzrok na świętą Ewangelię, a natychmiast czuję wonności życia Jezusa i wiem, z której strony płyną... Nie jest to pierwsze miejsce, ale ostatnie, na które się rzucam... Czuję to, nawet gdybym miała na sumieniu wszystkie grzechy, jakie można popełnić, poszłabym z sercem złamanym przez pokutę, aby rzucić się w ramiona Jezusa, wiem bowiem, jak bardzo kochasz syna marnotrawnego, który wraca do Ciebie” (Rkps C 36v-37r). „Ufność i Miłość” są zatem ostatnim punktem opowieści o jej życiu, dwoma słowami, które niczym latarnie morskie rozświetliły całą jej drogę świętości, aby mogła prowadzić innych tą samą swoją „małą drogą zaufania i miłości”, od dziecięctwa duchowego (por. Rkps C, 2v-3r; List 226). Chodzi o ufność, taką jak u dziecka, gdy oddaje się w ręce Boga, nieodłączną od mocnego, radykalnego zaangażowania się prawdziwej miłości, będącej całkowitym darem z samego siebie, jak mówi Święta, kontemplując Maryję: „Kochać to dawać wszystko wraz z sobą bez miary!” (Dlaczego kocham Cię, Maryjo!; Poezje 54/22). Tak oto Teresa wskazuje nam wszystkim, że życie chrześcijańskie polega na pełnym przeżywaniu łaski Chrztu w całkowitym dawaniu siebie Miłości Ojca, aby przeżywać jak Chrystus, w ogniu Ducha Świętego, tę samą Jego miłość ku innym.

 

15-09-2020
Autor: Kamil Urbański
Nauka i zabawa w Szkole Świętej Teresy

Połowa września za nami, zdążyliśmy okrzepnąć przez te pierwsze tygodnie nauki. Obowiązek edukacyjny, budowanie i umacnianie więzi w murach szkoły to codzienność, której tak brakowało. Lekcje przeplatane przerwami to momenty, kiedy dużo się dzieje, uczymy się, bawimy, aktywnie spędzamy czas...

15-09-2020
Autor: Kamil Urbański
Transmisja na żywo dla klas 8 na lekcjach matematyki oraz fizyki

Dzisiaj rozpoczęły się pierwsze transmisje na żywo na lekcji matematyki oraz fizyki. Streaming jest skierowany do nieobecnych w szkole uczniów klas 8. 

01-09-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Plan lekcji od 10 września 2020 r. - drobne zmiany

Poniższy plan lekcji obowiązuje od 10 września. Korekty dotyczą jedynie kolejności lekcj w klasach młodszych:

01-09-2020
Autor: Grzegorz Dąbrowski
Zamawianie obiadów

Obiady w szkole można zamówić poprzez aplikację zamówposilek.pl postepując według podanych tam wskazówek.

Obiady należy zamawiać do 22.00 poprzedniego dnia.

 

01-09-2020
Autor: Kamil Urbański
Inauguracja Roku Szkolnego 2020/2021

We wtorek, 1 września rozpoczął się rok szkolny. Po prawie półrocznej przerwie wróciliśmy do "stacjonarnej" szkoły. Społeczność szkolna zgromadziła się w tym dniu na uroczystych Mszach Świętych dla klas 0-4 oraz 5-8 oraz spotkaniach w klasach z wychowawcami. 

U progu nowego roku szkolnego chciejmy solidarnie wspierać się w codzienności szkolnej i przezwyciężaniu wyzwań, które są przed nami. Niech będzie to czas wytężonej pracy, nabywania mądrości i przyswajania nowej wiedzy, rozwijania zainteresowań i pasji, a także pielęgnowania przyjaźni oraz współdziałania. Niech powrót do szkoły pozwoli nam rozwijać się w przyjaznym gronie rówieśników i dorosłych, aby każdy uczeń szkoły wzrastał w świętości, mądrości i łasce.

...Święta Tereso módl się za nami

01-08-2020
Autor: Marzena Prądzyńska
Wyniki egzaminu ósmoklasisty

31 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w czerwcu br.

Mimo, że egzamin pisany był w szczególnym czasie pandemii, ósmoklasiści ze Szkoły św. Teresy uzyskali świetne rezultaty.

Nasze osiągnięcia przedstawiamy na tle wyników gminy, powiatu, województwa i kraju.

przedmiot

szkoła

gmina

powiat

województwo

kraj

j. polski

77%

71%

64%

62%

59%

matematyka

85%

72%

55%

51%

46%

j. angielski

91%

79%

67%

59%

54%

 

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim tegorocznym Absolwentom naszej Szkoły, Rodzicom i Nauczycielom!

Dokumenty

Zgłoszenie wypadku: 502-308-308
Zgłoszenia on-line: www.warta.pl

Biuletyn szkolny

Biuletyn jest wydawany cyklicznie. Tutaj mogą Państwo ściągnąć biuletyn w wersji elektronicznej (pliki Adobe Reader).