Ważne wydarzenia w historii szkoły

13 III 1988
Odbyło się pierwsze spotkanie z członkami założycielami Społecznego Towarzystwa Oświatowego w przyparafialnej Czytelni Jana Pawła II zorganizowane z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Leona Kantorskiego i Parafialnego Komitetu Pomocy Bliźniemu.
VI 1988 W trakcie rozmowy z prof. Andrzejem Stelmachowskim zaproponowano, aby Klub Inteligencji Katolickiej, jako osoba prawna, wystąpił o pozwolenie na prowadzenie szkoły podstawowej.
29 V 1989 Do KIK-u wpłynęła pozytywna decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie założenia Szkoły Społecznej w Podkowie Leśnej.
3 IX 1989 Uroczystą Mszą św., celebrowaną przez ks. bpa Mariana Dusia
w podkowiańskim kościele parafialnym, Społeczna Szkoła Podstawowa Klubu Inteligencji Katolickiej rozpoczęła pierwszy rok szkolny. Początkowo Szkoła mieściła się w budynku przy ul. Modrzewiowej oraz na plebanii.
8 VI 1991 Jan Paweł II podczas IV pielgrzymki do Polski poświęcił kamień węgielny pod budowę przyszłej szkoły.
wakacje 1991 Szkoła uzyskała dodatkowy lokal przy al. Lipowej, gdzie zostały umieszczone klasy młodsze.
wakacje 1993 Dzięki pomocy finansowej KIK-u Szkoła uzyskała dostęp i wyremontowała piętro w budynku przy ul. Modrzewiowej.
VI 1995 Mury Szkoły Podstawowej opuścili pierwsi absolwenci.
V–XI 1998 Starania Szkoły o dzierżawię Pałacyku w Parku Miejskim w Podkowie Leśnej nie powiodły się.
IX 1999 Powstało Gimnazjum KIK.
5 III 2001 Ksiądz Prymas wydał dekrety uznające Szkołę Podstawową i Gimnazjum za szkoły katolickie.
2 VI 2001 Szkole Podstawowej nadano imię św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
III 2002 Został powołany Komitet Budowy Szkoły św. Teresy i Gimnazjum św. Hieronima w Podkowie Leśnej.
20 IV 2002 Gimnazjum nadano imię św. Hieronima.
VI 2002 Gimnazjum ukończyli pierwsi absolwenci.
XI 2004 Komitet Budowy Szkoły zakupił teren pod budowę przy ul. Modrzewiowej.
10 VIII 2005 W obecności Relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus ks. Leon Kantorski poświęcił plac pod budowę.