Aktualności klasowe

Pielgrzymka do Rokitna

Ze sztandarami w dłoniach idziemy w pielgrzymce do cudownego oblicza Matki Bożej Rokitniańskiej.

Lekcja z mitologią

Spotkanie z mitologią na lekcji języka polskiego :)

Autor: Kamil Urbański

Uroczyste świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Paczka dl kombatantów

To już kolejny rok, jak klasy przygotowują paczkę dla kombatantów. Po raz kolejny klasa pokazała swoje serce i dobroczynność, dzieląc się darami. W paczce znalazły się produkty żywnościowe, chemia gospodarcza, książki no i oczywiście zrobiliśmy laurkę z życzeniami wielkanocnymi.

Warsztaty z Panią Anią

W pierwszym i drugim trymestrze klasa uczestniczyła w warsztatach, które prowadziła Pani Ania. Na zajęciach rozmawiliśmy o sprawach klasowych, poszerzaliśmy wiedzę o szacunku, zastanawialiśmy się jak budować dobrą atmosferę. Część teoretyczna zajęć odbywała się w klasie a praktyzczna na auli. Finalnie podpisaliśmy kontrakt, który jest naszym zobowiązaniem do praktycznej pracy nad sobą. Były to wartościowe zajęcia. Dziękujemy Pani Ani za zaangażowanie i prowadzenie warsztatów.

Autor: Kamil Urbański
Wyjście do kina na pierwszy dzień wiosny.

Rozpoczęcie wiosny postanowiliśmy uczcić wyjściem do kina i na pizzę. Wybraliśmy się pciągiem WKD do kina w CH Złote Tarasy. Był to fajnie spędzony czas. Mogliśmy wspólnie spędzić czas, w miłej, spontanicznej atmosferze ciesząc sie faktem nadejscia wiosny i wycieczki.

Wystawa "Śladami Jezusa"

W Wielki Poniedziałek klasy 5a oraz 5b pojechały na multimedialną wystawę "Śladami Jezusa". Wystawa znajduje się przy Świątyni Opatrzności Bożej na Wilanowie. Wystawa przedstawia całościowo życie i działalność Jezusa, omawia również historię chrześcijaństwa wykorzystując przy tym współczesne rozwiązania techniczne i multimedialne. To wyjątkowe miejsce pozwoliło nam poczuć się nie tyle jak widz ale bardziej jaki pielgrzym uczestniczący w "historii zbawienia", którą przygotował dla nas Bóg. Dowiedzieliśmy wiele o wydarzeniach sprzed 2 tys.lat, mogliśmy zobaczyć jak wygląda korona cierniowa, srebrniki, bicz czy gwoździe i włócznia. Zobaczyliśmy jak wygląda całun turyński, całun z Manopello czy chusta z Oviedo. Zobaczyliśmy miejsce śmierci Jezusa - Golgotę oraz znajdujący się po drugiej stronie, przy gaju oliwnym, w odległości około 70 metrów grób. Dowiedzieliśmy się istotnych informacji z historii chrześcijaństwa. Wystawa była niezwykłym doświadczeniem.

08-10-2018
Wycieczka klasowa do Serpelic

W dniach 4-5 października odbyła się wycieczka klasowa. Pojechaliśmy do Serpelic, miejscowości położonej nad Bugiem. Mogliśmy poznać i cieszyć się nadbużańskim krajobrazem. Zwiedziliśmy również zamek-zbrojownię w Liwie oraz stadninę koni w Janowie Podlaskim. Na wycieczce bawiliśmy się dobrze zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem przy ognisku. Nie zabrakło także miejsca na Mszę Świętą i spowiedz w pierwszy piątek miesiąca.

06-11-2018
Autor: Kamil Urbański
Wycieczka do Teatru Guliwer na spektakl "Przyjaciel Automateusza"

We wtorek, 6 listopada klasy piąte wybrały się do Teatru Guliwer na spektakl "Przyjaciel Automateusza". Przedstawienie powstało na kanwie zbioru "Bajki Robotów" Stanisława Lema. Robot Automateusz wraz z jego przyjacielem Wuchem zabrali nas w interaktywną podróż pełną przygód, do swiata fantazji, techniki i fizyki. Historia poucza, że szansa jedna na 400 tysięcy może się spełnić a wiara w niemożliwe ma sens. Po inscenizacji odbyła się krótka lekcja teatralna podsumowująca sztukę.